Praktiski
Mājas

Pieci veidi, kā izmantot kafijas biezumus. Nemet ārā!0

Foto-Fotolia

Katru rītu, gatavojot kafiju, ir nedaudz žēl izmest siltos un smaržīgos biezumiņus, vai ne? Daudzas saimnieces, kurām ir sava māja un dārzs, jau izmanto kafijas biezumus kompostam. Ko varētu darīt pilsētnieki, lai arī kļūtu nedaudz zaļāki – par to šajā rakstā.
Pat ja nepretendē uz “nulle atkritumu” dzīvesveidu, nedaudz piedomājot, sadzīvi vari padarīt videi draudzīgāku un tev pašam veselīgāku.

1. Pagatavo skrubīti ķermenim un sejai
Ņem vienādās daļās kafijas biezumus un kokosriekstu eļļu. Sajauc kopā, lai izveidotu vienkāršu un labu skrubīti. Sajūtas pēc tā lietošanas tiešām patīkamas! Vislabākais ir izmantot svaigus biezumus katru reizi, kad uznāk vēlēšanās sevi palutināt. Protams, nekas nenotiks, ja šādu mājas skrubīti glabāsi ledusskapī kādu nedēļu, bet sajūtas vairs nebūs tik spilgtas!

2. Notīri rokas pēc ķiploku vai sīpolu griešanas
Vēlies noņemt specifisko aromātu pēc ķiploku griešanas? Vienkārši paņem trauciņu ar nupat dzertās kafijas biezumiem un noskrubē rokas. Kafija uzsūks ķiploku aromātu. Pēc tam atliek tikai noskalot rokas, un tās ir tīras un smaržīgas!

3. Notīri pannu un katlu apakšu
Vai arī tavu metāla pannu apakšā sakrājies melns piedegums? Ja nevēlies to berzt vai apstrādāt ar spēcīgiem ķīmiskiem tīrītājiem, kafijas biezumi ir pietiekami abrazīvi, lai notīrītu piedegumu, nebojājot virsmu. Vienkārši uzklāj kafijas biezumus uz pannas virsmas un ar papīra dvieli noberzē.

4. Novērs ledusskapja smakas
Izlietoti kafijas biezumi lieliski uzsūc smakas, kā jau to lasījām 2. punktā. Ja ledusskapī radusies nelaba smaka – kaut kas sabojājies vai uzglabāts kāds produkts ar specifisku aromātu –, vienkārši ieliec tur atvērtu trauciņu ar kafijas biezumiem. Smaka pazudīs dažu dienu laikā!

5. Mēslo dārzu un telpaugus
Kafija ir dabīgs mēslojums. Ja tev ir telpaugi podiņos vai dārzs, lieto kafijas biezumus kā lētu un videi draudzīgu mēslojumu.

Šie ir daži kafijas biezumu izmantošanas veidi iedvesmai. Varbūt tieši mīlestība pret kafiju palīdzēs tev sākt dzīvot zaļāk?

LA.lv