Kaķi, Mājas mīluļi

Pieci triki, kā atturēt tavu medīgo kaķi no putniņu slepkavošanas

1. Nesodi par instinktiem!

1no6
Foto - Fotolia

Daudzās valstīs mājas kaķi ir vērā ņemams iemesls dārza putnu nāvei. Bet ar nelielu pielāgošanos ir iespējams radīt vidi, kas ir draudzīgāka un drošāka gan kaķiem, gan putniem.

Pēc stundām ilgas klīšanas pa apkaimi, mīļotais Melnis beidzot atgriežas mājas drošībā un siltumā. Bet dažreiz viņš neatgriežas viens. Dažreiz, par izbīli saimniekam, Melnis zobos atnes negribētu dāvanu – mirušu (vai vēl ļaunāk, pusdzīvu) dārza putnu.

Kaķi ir dzimuši plēsēji, tāpēc nav jēgas sodīt viņus par to, kas viņiem ir dabiski. Tā vietā saimniekiem ir jāpieņem, ka viņi ir atbildīgi par savu mājdzīvnieku un tā rīcību.

Zvaniņa pielikšana kaķa siksniņai ir vienkāršs un labi zināms veids, kā ierobežot palaidnības, kuras tavs mājdzīvnieks pastrādā, kamēr klīst ārpasaulē, bet tomēr ir daži ieteikumi, kurus apsvērt, lai vēl vairāk nodrošinātu un atturētu kaķus no klīšanas pa apkaimi pavisam.

Zaimošana? Daudziem kaķu īpašniekiem savu mīluļu brīvības ierobežošana var likties tāda. Bet sava kaķa ierobežošana ne tikai pasargā putnu dzīvības, bet nodrošina arī tava mājdzīvnieka drošību un veselību.

Klīstoši kaķi tiek pakļauti slimībām, sadursmēm ar auto un saķeršanos ar citiem kaķiem un dabu, nemaz nepieminot risku noklīst un pazust. Kaut arī aptuveni 30% suņu viņu īpašnieki atkal atrod, to pašu varētu teikt par mazāk nekā 5% kaķu.

Apsverot to visu, neļaut savam kaķim doties ārpasaulē nepieskatītam liekas daudz labāk – izglābt dzīvību gan putniem un, iespējams, arī Melnim. Bet kaķi ir zināmi kā brīvās dvēseles. Vai tos jebkad varēs pārliecināt nodoties iekštelpu dzīvei? Atbilde ir – jā.

  1. Nesodi par instinktiem!
  2. Ievies pārmaiņas pakāpeniski
  3. Padari iekštelpu vidi stimulējošu
  4. Apsver, vai tavs kaķis ir kandidāts kaķu siksnai
  5. Investē kaķa iežogojumā jeb "catio"
  6. Padari savu dārzu kaķu drošu

3 Komentāri

  1. Pa manu ielu kliida taads kakis,ar zvaninu kaklaa.Es vinu dzirdeeju jau pa gabalu,vins gaaja,nolicis galvu un izskatiijaas kaa iista nelaimes cupina,kaa nopeerta Sveices govs.Ja es to skanu jau dzirdeeju pa gabalu un man taa krita uz nerviem,tad kaa jutaas kakis ar savu perfekto dzirdi????Divas reizes es to struntu noneemu,tagad so kaki kaadu laiku neesmu redzeejusi.

Pievienot komentāru