Praktiski
Mājas

Piecas idejas omulīgiem Ziemsvētkiem – no mājās atrodamām lietām0


No čiekuriem var veidot dažādas dekorācijas, arī iecienīto topiāriju, ko mēdz dēvēt par naudas vai mīlestības koku.
No čiekuriem var veidot dažādas dekorācijas, arī iecienīto topiāriju, ko mēdz dēvēt par naudas vai mīlestības koku.
Foto no mfsterrl.blogspot.com

Svētki jau pie durvīm, bet arī ar dažām dienām pietiks, lai izveidotu interesantus rotājumus un dekorus savam mājoklim no lietām, kas katrā saimniecībā pa rokai.

Čiekuru topiārijs

Par topiārijiem sauc dažādu figūru vai dzīvnieku formā veidotus kokus. Pēdējā laikā Eiropas floristikā tas kļuvis ļoti iecienīts dekors mājoklim, ko mēdz dēvēt arī par naudas vai mīlestības koku. Ja mājokļa saimniece ir rokdarbniece ar pieredzi, izveidot šādu dekoru nebūs grūti. Būs vajadzīga koka nūja vai zars, dekoratīvs pods ar zemi vai tepi, kurā koku nostiprināt, putu polistirola bumba un karstā līme. Un, protams, čiekuri un citi dekori – pērlītes, spīdumi, nelieli eglīšu rotājumi – pēc izvēles. Izveidoto koku var greznot arī ar spuldzīšu virtenēm un veidot kā alternatīvu tradicionālajai eglītei.

No čiekuriem var izveidot vēl daudz dažādu, interesantu dekoru Ziemassvētkiem – eglīšu rotājumus, svečturīšus, vainagus utt.

Eglīšu rotājumi no vecām spuldzēm

Foto no planetreuse.blogspot.com

Ja vecie rotājumi apnikuši, jaunus var iegūt, neejot uz veikalu, bet izmantojot savu laiku nokalpojušas spuldzes. Tās apsmērē ar līmi, apsmidzina ar spīdumiem vai arī vienkārši nopūš ar zelta vai sudraba aerosola krāsu. Kad kupols nožuvis, patronas galā ar karsto līmi pielīmē pieskaņotu lentīti vai diegu. Pēc izvēles var dekorēt arī ar pērlītēm vai pogām, ko pielīmē ar karsto līmi.

Viltus kamīns

Ja dzīvojat mājoklī, kurā nav dūmvada, var ierīkot viltus kamīnu.
Foto: Shutterstock

Veroties Ziemassvētku atklātnēs, nākas secināt, ka kamīns ir viens no Ziemassvētku omulības simboliem. Tas nekas, ja dzīvojat mājoklī, kurā nav dūmvada un nav iespējas ierīkot kamīnu. Ziemassvētkos brīnumi notiek! Vajadzēs tikai kartona kastes, līmi, krāsu, skavotāju, lamināta vai parketa dēlīša atlikumu un dažādas svētku dekorācijas, lai Ziemassvētku vakaru varētu pavadīt pie kamīna (vienīgi sveces no šāda kamīna labāk turēt pa gabalu). No kartona kastēm izveido vajadzīgo kamīna karkasu, sastiprina ar skavotāju, salīmē, ļauj kārtīgi izžūt un sacietēt. Pēc tam konstrukciju nokrāso atbilstoši iecerētajam kamīna izskatam, var izmantot arī trafaretus. Nostiprina pie sienas un virspusē kā noslēgumu veido dzegu no dēlīša. Bet slinkākie bez šīm pūlēm var vispār iztikt un vienkārši viesistabas TV ekrānā iestatīt omulīgi liesmojoša kamīna attēlu.

Luminiscējošie trauki

Luminiscējošie trauki – parastas burkas vai pudeles.
Foto no m.musely.com un genialetricks.de

Krēslā noslēpumaini mirguļojoši priekšmeti izbrīna un iepriecina ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos. Turklāt luminiscējošus dekorus mājoklim iespējams izveidot savām rokām. Šādam nolūkam nepieciešami stikla trauki, piemēram, parastas burkas vai pudeles (vāzes vai trauki ar interesantu formu efektu tikai pastiprinās), mazliet ūdens, otiņa un luminiscējošā krāsa (var iegādāties rokdarbu veikalos vai internetā). Krāsu nedaudz atšķaida ar ūdeni un ar otiņu uzklāj uz sausas un tīras stikla trauka virsmas. Var veidot zīmējumus, ornamentus, ainavas utt. Slinkākie var arī neko nezīmēt uz stikla virsmas, bet, krāsas šķīdumu vienkārši ielejot burkā un to izskalojot, pēc tam krāsu izlej un burku izžāvē. Kad stikls nožuvis, trauks dienas gaismā izskatīsies kā pavisam parasts trauks, bet, tiklīdz iestāsies krēsla, krāsa, uzlādējusies no dienas gaismas vai mākslīgā apgaismojuma, sāks spīdēt.

Interesantus dekorus var izveidot arī no parastām stikla pudelēm, nokrāsojot ar spīdīgu krāsu, aptinot ar krāsainiem diegiem, auklām, mežģīnēm un papildinot ar svecēm, dekoratīviem augiem u. tml.

Ātri, vienkārši un sirsnīgi

Foto no holidaysblogforu.blogspot.com

Jaukus un gaumīgus dekorus mājokļa pagalmam iespējams pagatavot no tā, kas saimniecībā pa rokai. Piemēram, no egļu vai priežu zariem, eglīšu mantiņām un lampiņu virtenēm, malkas un koka bluķīšiem. Turklāt, tā būs interesanta nodarbe un labi pavadīts laiks kopā ar bērniem.

LA.lv
IL
INESE LIEPIŅA
Praktiski
Brokastu granola – veselīgam dienas sākumam
12 stundas
IB
Indulis Burka
Praktiski
Karstā kūpināšana katrai gaumei. 4 dažādu kūpinātavu shēmas ar veidošanas aprakstiem
21 stundas
IB
Indulis Burka
Praktiski
Jumtu labāk sakopt sausā laikā, nevis kad jau pil griesti
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
Izstrādātā garantēto atlīdzību izmaksu kārtība pensionāriem esot nesaprotama
1 stunda
LA
LA.LV
Pasaulē
FOTO: Latvijas un Lietuvas prezidentu tikšanās uz Latvijas-Lietuvas robežas Grenctālē
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Sekojot Baltijas valstu paraugam, tūkstošiem “Honkongas ceļa” dalībnieku apliecina savu vienotību
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Brīvdienās būs lielākoties saulains laiks
5 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Rīgā nav ievērības cienīga pieminekļa “Baltijas ceļam”
2 stundas