Praktiski
Svētki

Pētījums: teju visi Latvijas iedzīvotāji labprāt svin svētkus ar kādu gardumu0

Foto-Fotolia

Pretēji ierasti izplatītajam uzskatam, ka Latvijas iedzīvotāji dzīvi un sev nozīmīgus notikumus svin maz, aptauja atklāj pretējo – svinēšanas paradumi Latvijā kļūst aizvien daudzveidīgāki un nelielos dzīves notikumus svin 92% iedzīvotāju. Interesanti, ka visbiežāk ikdienā tiek svinētas ilgi gaidītas tikšanās un tuvinieku panākumi. Dzīves svinēšana un sevis atalgošana par kādu nozīmīgu darbu vai sasniegumu Latvijas iedzīvotājiem visvairāk asociējas ar gardiem ēdieniem, atklāj “Snapshot” veiktā aptauja pēc “Maxima Latvija” pasūtījuma.

Latvijas iedzīvotāju ikdienā trīs visbiežāk svinētie mazie svētki ir satikšanās ar draugiem (91%), ģimenes locekļu, draugu panākumi (87%) un personīgo mērķu sasniegšana, ko atzīmē 75% iedzīvotāju.

Panākumi vai ikdienā nozīmīgi notikumi Latvijas iedzīvotāju vidū ierasti tiek atzīmēti ar mazu kārumu (92%) vai gardām, mājās pagatavotām vakariņām (91%). Populāra dzīves svinēšanas izvēle ir arī došanās izbraukumā pie dabas (89%) vai sevis atalgošana ar kādu sen kārotu pirkumu (86%). Savukārt 77% iedzīvotāju atzīst – svētku sajūtai papildina ikdienas maltīti ar glāzi šampanieša, kamēr 68% labprāt notikumus atzīmē, dodoties uz restorānu.

Aptaujas rezultāti atklāj Latvijas iedzīvotājus no jauna skatu punkta – viņi ne tikai novērtē ikdienas lielos un mazos notikumus, bet ar prieku tos arī nosvin.

Notikumu atzīmēšana ar mazu gardumu vai maltīti īpaši iecienīta lauku un reģionu iedzīvotāju vidū (attiecīgi 94% un 96%). Rīdzinieki biežāk nekā citi mēdz baudīt šampanieti pie maltītes (83%) un arīdzan vairāk svinēšanai izvēlas restorāna maltīti (74%).

Savukārt to iedzīvotāju vidū, kas ikdienišķus svētkus un panākumu nesvin, kā galvenie iemesli visbiežāk tiek minēti naudas līdzekļu trūkums un notikuma maznozīmīgums (44%). Tāpat 29% uzskata mazos svētkus par lieku naudas šķērdēšanu un pārlieku dārgu nodarbi.

LA.lv