Praktiski
Svētki

Pētījums: teju visi Latvijas iedzīvotāji labprāt svin svētkus ar kādu gardumu0

Foto-Fotolia

Pretēji ierasti izplatītajam uzskatam, ka Latvijas iedzīvotāji dzīvi un sev nozīmīgus notikumus svin maz, aptauja atklāj pretējo – svinēšanas paradumi Latvijā kļūst aizvien daudzveidīgāki un nelielos dzīves notikumus svin 92% iedzīvotāju. Interesanti, ka visbiežāk ikdienā tiek svinētas ilgi gaidītas tikšanās un tuvinieku panākumi. Dzīves svinēšana un sevis atalgošana par kādu nozīmīgu darbu vai sasniegumu Latvijas iedzīvotājiem visvairāk asociējas ar gardiem ēdieniem, atklāj “Snapshot” veiktā aptauja pēc “Maxima Latvija” pasūtījuma.

Latvijas iedzīvotāju ikdienā trīs visbiežāk svinētie mazie svētki ir satikšanās ar draugiem (91%), ģimenes locekļu, draugu panākumi (87%) un personīgo mērķu sasniegšana, ko atzīmē 75% iedzīvotāju.

Panākumi vai ikdienā nozīmīgi notikumi Latvijas iedzīvotāju vidū ierasti tiek atzīmēti ar mazu kārumu (92%) vai gardām, mājās pagatavotām vakariņām (91%). Populāra dzīves svinēšanas izvēle ir arī došanās izbraukumā pie dabas (89%) vai sevis atalgošana ar kādu sen kārotu pirkumu (86%). Savukārt 77% iedzīvotāju atzīst – svētku sajūtai papildina ikdienas maltīti ar glāzi šampanieša, kamēr 68% labprāt notikumus atzīmē, dodoties uz restorānu.

Aptaujas rezultāti atklāj Latvijas iedzīvotājus no jauna skatu punkta – viņi ne tikai novērtē ikdienas lielos un mazos notikumus, bet ar prieku tos arī nosvin.

Notikumu atzīmēšana ar mazu gardumu vai maltīti īpaši iecienīta lauku un reģionu iedzīvotāju vidū (attiecīgi 94% un 96%). Rīdzinieki biežāk nekā citi mēdz baudīt šampanieti pie maltītes (83%) un arīdzan vairāk svinēšanai izvēlas restorāna maltīti (74%).

Savukārt to iedzīvotāju vidū, kas ikdienišķus svētkus un panākumu nesvin, kā galvenie iemesli visbiežāk tiek minēti naudas līdzekļu trūkums un notikuma maznozīmīgums (44%). Tāpat 29% uzskata mazos svētkus par lieku naudas šķērdēšanu un pārlieku dārgu nodarbi.

LA.lv
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Pikantie kabaču salāti
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Bērtuļa dienas gadatirgu kalendārs visā Latvijā 24. – 25. augustā
1 diena
PL
Praktiskais Latvietis
Praktiski
Kā tīrīt mīkstās mēbeles – no košļenēm, traipiem un smakām
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Spēcīgām emocijām pildīts izskan Baltijas ceļa 30. gadadienas koncerts Likteņdārzā
3 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
FOTO: Gar Peipusu pa Sīpolu ceļu. Top jauns pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai
1 stunda
LE
LETA
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš iekļūst Jūrmalas trīs zvaigžņu posma finālā
3 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu 3
6 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Baznīca vēlas runāt par politiku
1 stunda