Praktiski
Manas tiesības

Personas apliecībai jau pasen beidzies termiņš. Vai mainot būs jāmaksā sodanauda?0

Foto: Paffy/Shutterstock

Ja cilvēkam vēl ir derīga pase, bet personas apliecībai derīguma termiņš beidzies pirms pusgada, vai, jaunu apliecību saņemot, par šo nokavējumu būs jāmaksā sodanauda? Un ko darīt, ja personas apliecība ir pazudusi un tās derīguma termiņš tāpat jau beidzies? Ar cik lieliem izdevumiem jārēķinās šādā gadījumā? INESE OGRES NOVADĀ

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē noskaidrojām, ja cilvēkam vēl ir derīga pase, bet personas apliecībai derīguma termiņš jau beidzies pirms kāda laika, sodanauda nebūs jāmaksā. Šādā situācijā nevar konstatēt administratīvo pārkāpumu, jo ikvienam ir pienākums rūpēties, lai viņa rīcībā būtu viens derīgs personu apliecinošs dokuments. Tā kā pase vēl ir derīga, var iztikt ar to.

Sodanauda nebūs jāmaksā, bet par jaunas personas apliecības saņemšanu gan jāmaksā 14,23 eiro valsts nodeva (ja persona sasniegusi 20 gadu vecumu un nav pensionārs vai invalīds). Ja personas apliecība ir pazudusi, to jau var uzskatīt par nolaidīgu personu apliecinoša dokumenta glabāšanu. Tādā gadījumā var uzlikt 35 eiro naudassodu – tas noteikts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

LA.lv