Praktiski
Mājas mīluļi

Pelēks kaķis nav vienkāršs murrātājs: tas dāvā saimniekam īpašu viedumu1

Foto-Fotolia

Kaķi bieži vien ieņem īpašu vietu mūsu sirdī, bet vai zināji, ka kaķis ir vienīgais dzīvnieks, kura krāsai ir arī metafiziska nozīme?
Kā apgalvo ezoteriķi, tumši pelēki kaķi nes veiksmi, gudrību un pacietību. Tie ir senas dvēseles, kas iemieso viedumu un izturību, un bieži šīs īpašības nodod arī saimniekam.

Pelēki kaķi mums māca, ka reizēm ātrākais veids, kā kaut ko sasniegt, ir piebremzēt un apbruņoties ar pacietību.
Mūsdienu pasaule ir ļoti strauja un steidzīga. Tik ātra, ka cilvēki tikai ar grūtībām pielāgojas pašu radītajam tempam. Tumši pelēki kaķi palīdz mums kustēties lēnāk, sakopot domas un izplānot nākotni.

Vajadzība atslābināties un dzīvot lēnāk parādās sabiedrībā kopumā, tāpēc dažas valstis jau izskata četru dienu darba nedēļu. Izrādās, tumši pelēka kaķa simbolisms var pastāvēt – lēnāks temps var paaugstināt produktivitāti!

Grūtā brīdī tumši pelēks kaķis var palīdzēt atkāpties par soli atpakaļ un paskatīties uz problēmu no attāluma. Problēmas kļūst tikai dziļākas, ja ar savu attieksmi to veicinām, tāpēc pareizāko ceļu ieraudzīt palīdzēs tieši skats no malas.

Skandināvu mitoloģijā ir uzskats, ka kaķis spēj pazīt ciešanu mocītu dvēseli. Redzam, kā murrātāji pamana mūsu sāpes un diskomfortu. Viņu vēstījums ir skaidrs: “Paņem pauzi, padomā. Viss kļūs skaidrs.”
Tumši pelēks kaķis kā totēms vedina saimnieku dzīvot vairāk apzināti, pārdomāti un godprātīgāk.

Ja ieklausīsies, ko saka priekšā šis totēms, spēsi kļūt gudrāks un mierīgāks, lai arī turpināsi cienīt darbu un tā augļus.
Tumšpelēkā kaķa totēms arī tuvina mūs dzīvesveidam, kas ļaus būt pacietīgākam, kad gaidi iespēju iet savu ceļu. Tāpat jābūt gatavam pieņemt lēmumu, ko darīt, kad šī iespēja parādīsies – kā to vislabāk izmantot!

LA.lv