Praktiski
Mājas

Pelējums duškabīnē. Kā no tā atbrīvoties?0

Foto – Shutterstock

Man duškabīnes stikls ir ar notecējumiem, ko nevaru notīrīt ar stikla tīrītāju. Salaiduma vietās arī parādījušās melnas svītras. Iespējams, tas ir pelējums. IVETA P. Valmierā

Uzkopšanas un īpašuma apsaimniekošanas uzņēmuma “SOL” darbiniece Karina Baumgartena apstiprina, ka tas ir pelējums, jo šī sēne ir iecienījusi siltumu un mitrumu – klimatu, kāds raksturīgs vannasistabai.

Speciāliste iesaka nopirkt kādu tīrīšanas līdzekli, kura sastāvā ir hlors, kas nepatīk pelējuma sēnei, un iztīrīt ar to visas salaiduma vietas. Līdzeklis jāietecina, jāatstāj uz kādu laiku, lai iedarbojas, tad kārtīgi ar suku vai švammi jānomazgā.

Lai pelējuma sēne neieperinātos, duškabīne pēc lietošanas jānoslauka sausa, neaizmir­stot par salaiduma vietām, un noteikti jāatstāj vaļā, lai vēdinās.

Saistītie raksti

Savukārt notecējumus, ko veido kaļķu un ziepju nosēdumi, var notīrīt, izmantojot līdzekļus, kas paredzēti izlietņu un vannu, nevis stikla tīrīšanai. Jāizvēlas kāds želejveida līdzeklis, jo abrazīvais var sašvīkāt duškabīnes stiklu. Šādā gadījumā labi palīdz Ajax, Cif, Sano, arī “Spodrības” ražojums Kvadro, kas virsmu pārklāj ar netīrumus atgrūdošu kārtiņu.

Līdzekli izspiež uz mikrošķiedras drāniņas un vienmērīgi noklāj samitrinātu stiklu. Ļauj kādu laiku iedarboties, tad stiklu vēlreiz nomazgā un rūpīgi noskalo ar ūdeni. Pēc tam noslauka ar sausu drānu, lai duškabīnē neieviestos pelējuma sēne.

LA.lv