Mājas mīluļi, Suņi

Pēc pastaigas pa Rīgas ielām suns-asistents pēkšņi smagi saslimst!

elfa-suns1

Trīs gadus vecā Elfa ir vienīgais suns Latvijā, kas īpaši apmācīts, lai atvieglotu ikdienu cilvēkiem ratiņkrēslā. Suns prot ieslēgt gaismu, novilkt cimdus saimniekam, atvērt durvīm rokturi. Elfa palīdz Baibai katru dienu jau kopš pērnā gada aprīļa.

Stāsta Baiba: “Kamēr nebija sniega, viss bija labi. Bet tagad mēs domājām, ka Elfiņai kājas notīrīsies sniegā, tāpēc pēc pastaigas kājas speciāli nemazgājām. Taču sunīte salaizījās to sniegu ar sāli un ķīmiju, kas piejaukta klāt, un sāka vemt.” Suns vēmis vairākas dienas, tāpēc vērsušies pie veterinārārstiem, kuri konstatēja nopietnu aknu iekaisumu, un Elfiņa bija spiesta divas nedēļas ārstēties, pat pie sistēmas.

Ko sāls nodara dzīvniekiem un kā tos pasargāt no šīm briesmām, skaties video!

8 Komentāri

  1. Elfiņa gan nav vienīgais suns Rīgā. Ja jau būtu tik traki, tad nebūtu neviena vesela suņa. Varbūt tomēr vajag pameklēt citus iemeslus tik smagai saslimšanai.

  2. mūsu suns vienmēr sāk tā kā šķaudīt, it kā baigo ķīmiju saostu. pēc garākām pastaigām sāk klibot, jo ķepas paliek sāpīgas, tā kā nekas labs tas nav. nerunājot par zāli, kokiem un augiem, kas vienkārši nokalst.

    1. Ne sētniekus, ne Rīgas domi neinteresē ne saindēti suņi, ne rūsējošas automašīnas, ne sabojāti apavi un apģērbs. Un daudziem nav ne jausmas, cik vispār maksā labs kucēns, kurš der pavadoņa darbam, ne arī cik izmaksā šāda suņa apmācīšana. Vispirms jau atlase vien prasa lielu laiku un iespēju testēt daudzus kucēnus. Pati apmācība ilgst vismaz pāris gadus, lai šāds suns būtu derīgs, kā pavadonis. Un diemžēl gadās, ka apmācības gaitā atklājas kādas suņa īpašības, kuru dēļ viss process ir, nu paši saptotat kur. Tā teikt d…ā darbs un materiāli. Latvijā jau reāli ar suņu pavadoņu apmācību tā īsti nemaz nedarbojas, jo nav jau kas apmaksā visu to procesu. Pirms dažiem gadiem tā sanāca ar brūnu labradoru, vārdā Čārlijs. Suns izrādijās impulsīvu raksturu un to nācās tā teikt noņemt no distances. Bet suns protams kā mājdzīvnieks tagad ir lielisks.

  3. Arī mans suņuks novembra sākumă saindējās,nedēļa pie sistēmas, bet nelīdzēja arī zāles … varbūt ja pašā sākumă būtu antibiotikas dotas…
    Aizgāja draugs uz labākiem medību laukiem nepilnās divās nedēļās…
    Arsti teica ka smagie metāli pie vainas un suns salaizījies nu kautko tik indīgu …

  4. Ir idioti, kuri tīšuprāt mēģina noindēt suņus. Ir idioti, kuri gatavi paši piekakāt uz ielas un tad saukt visus skatīties, kā suņi ielas pieķēzijuši. Tā ir mšus sabiedrības slimā daļa, kurus vajadzētu ārstēt, tikai nav kas to darītu.

Pievienot komentāru