Dārzs, Telpaugi

Pavairo acāliju pats. Padomi soli pa solim, kā to izdarīt

Foto-Uldis Muzikants

Acālijas var mēģināt pavairot arī paša spēkiem.

• Noskata, kura ziedētāja patīk. Gaida līdz jūnija beigām vai mazliet vēlāk, kad jaunie dzinumi vairs nav zaļi, bet nav arī pilnībā pārkoksnējušies. Jo vēlāk acālija ziedējusi, jo vēlāk griež spraudeņus. Piemēram, aprīlī ziedus raisījušajai īstais laiks varētu būt jūlija beigās.

• Spraudeņus griež 6–7 cm garus. Dzinuma galā atstāj 6–7 lapiņas, bet apakšējās noņem.

• Podā ieber rododendriem paredzētu mitru augsni. Ieteicams izvēlēties māla trauku, jo tas labāk uztur mitruma režīmu. Augsnē sprauž vairākus spraudenīšus, jo nevar zināt, cik daudzi apsakņosies. Lai tas noritētu labāk, var izmantot apsakņošanos veicinošu pulverīti.

• Spraudeņiem uzliek stikla burciņu vai plēves maisiņu un novieto siltā, gaišā vietā, bet ne tiešos saules staros. Uzmana, lai augsne būtu viegli mitra.

• Apbruņojas ar pacietību, jo tikai pēc gada varēs manīt, kā veiksmes gadījumā veidojas jauns dzinums. Ja spraudenim izmantots zariņš ar ziedpumpuru, nevajag ļaut tam ziedēt, labāk lai taupa spēkus. Skaistu acāliju krūmiņu var gaidīt trešajā dzīves gadā, kad tas savu rūpīgo kopēju varbūt apbalvos ar kādu ziedu.

Pievienot komentāru