Mājas mīluļi, Meklē mājas

Patversmes suņukiem ziemā salst. Vajadzīgas apsildāmas mājiņas!

patversme2.png

Patversmē “Ulubele” katru dienu suņus pastaigā ved brīvprātīgie. Šobrīd patversmē dzīvo 200 kaķi un 200 suņi, no kuriem diemžēl daudzi paliek patversmē uz ilgu laiku un šeit arī noveco. Tāpēc šiem dzīvniekiem ziemā ir īpaši nepieciešamas apsildāmas mājiņas. Ir uzbūvētas 30 dzīvniekiem senioriem piemērotas mājiņas, un patversme ir iecerējusi uzbūvēt siltinātas mājiņas pilnīgi visiem opīšiem un dzīvniekiem ar plānu kažociņu.

Tikpat akūta problēma dzīvnieku patversmē ir ūdens piegāde ārā mītošajiem. Mežā ir 67 voljēri, tur ir pievilkts ūdens, taču ziemā šī sistēma nestrādā.

Patversmē “Labās mājas” visi dzīvnieki uzturas iekštelpās. Suņi tiek staidzināti, viņiem ir lūkas, pa kurām var paši iziet āra daļā.

Patversmes lielākoties tiek uzturētas par ziedojumiem. Reiz patversmē ieradās tikko precējies pāris un atveda ziedojumu kastīti, kurā kāzu viesi bija lūgti likt naudiņu priekš patversmes.

Pirms Ziemassvētkiem parādās vēl viena negatīva tendence – dzīvniekus adoptē, lai tos uzdāvinātu svētkos. Dzīvnieku aizstāvji atgādina, ka pārsteigt cilvēkus neagatavotus, dāvinot viņiem suņus un kaķus, nevajadzētu. Šis solis ir rūpīgi jāizvērtē pašam topošajam saimniekam, lai pēc neilga laika dāvinātais dzīvnieciņš atkal nenonāktu patversmē.

24 Komentāri

  1. cilv. var par sevi parupeties un galu galaa runaat- dzivniekam si iespeja liegta – ar vinu rikojas kaa katram iepatikas
   noteikti vispirms nodrosinat iespeju robezas dzivniekus kuri salst

  2. Tie bomži uz ielām ir izvēlējušies savu dzīvi tādu, kāda viņiem ir. Dzeršana , negribēšana strādāt….( tāds pienāk uz ielas un lūdz naudu maizītei, bet kad viņam dod maizei, rupji nolamā, jo naudu jau vajag alkoholam).Noklīdis vai pamests dzīvnieks,ir pateicīgs par ēdienu un ūdeni ar ko remdināt slāpes.

 1. PAMUĻĶI….TAD JAU VISI MEŽA ZVĒRI BŪTU SEN NOSALUŠI….GAN JAU KĀDAM NO TĀ TIEK ARĪ SAVS LABUMS JO TAD JAU NEBRĒKTU…..SUNIM APSILDĀMU MĀJIŅU….KAUT KO TIK STULBU SAVOS 60 GADIES NEBIJU DZIRDĒJIS…..

  1. Jūs, laimīgais, esat dzīvojis padomju laikos, kad ar zoofilajām perversijām tik plašas tautas masas nesirga. Es vēl no savas puses gribētu sarkastiski piebilst, ka katrā mājiņā nepieciešams arī stūra dīvāns, jo sunītis taču negulēs zemē. Un vēl, protams, vismaz pāris kilogramu filejas dienā katram vajadzētu – neēdīs jau sunīc kaut ko prastāku. Cilvēki – jā – tie gan var ēst, ko grib, vai arī neēst. Gan zoofiliem, gan valstij par to nospļauties.

 2. Vēl nevienā personīgajā mājā neesmu redzējusi kādam mājas sunim apsildāmas suņu mājas…nu jau tiešām vairs nevar izdomāt kā naudu izvilināt…

  1. ja patversmē nonāk suns, kas dzīvojis tikai iekštelpās, tad viņš pēkšņi nevar sākt dzīvot ārā ziemā. It īpaši mazās sugas ar īsajām spalvām

 3. Dzīvniekiem ar īsu spalvu ziemā ļoti salst. Tāpēc nevajag salīdzināt dzīvniekus ar īsu un garu spalvu. Un ja patversmē nonāk suņukus, kas dzīvojis tikai iekštelpās, tad viņš nevar nodzīvot ziemu ārā. Tur arī ir liela atšķirība.

 4. Ir informācijas ka 2011.gadā sunīšiem tik ļoti sala, ka no ziedojumos priekš suņiem savāktajiem 6950LVL, 3000LVL Ulubele ziedoja organizācijai.”Pa Saulei”, kura tobrīd reklamēja Latvijas Pirmās partijas ministrus.
  Kam kārta šoreiz? ZZS?

 5. Jautājums – kādēļ Ulubelei labāk patīk, ka labiedarbi.lv nevis patversmes suņu mājiņas siltina, bet apmaksā valsts nodevu un čipošanu mājas suņiem, kuriem ir saimnieks, jumts virs galvas, saimniekam ir neslikts auto un droši vien arī nauda, ja viņš to visu var iegādāties un uzturēt?

 6. Ko patversme vasarā darīja,ka tikai tagad pieleca,ka vajadzīgas siltinātas mājiņas??? Lēkāja un sisināja???? Nav smuki slaukt lētticīgos muļķīšus.

 7. Ja nav piemērotu ēku un telpu, nevajag veidot patversmi. Šī patversme ir samērā sena, saņēmusi daudz finansējuma un daudz ziedojumu, sen jau varēja uzcelt suņubūdas, kas piemērotas arī ziemas apstākļiem.
  Kāpēc tikai tagad sāk činkstēt, ka suņiem nav piemērotu turēšanas apstākļu? Šī vai tad ir pirmā ziema, kad šī patversme darbojas?

Pievienot komentāru