Praktiski
Mājas mīluļi

Patversmes suņukiem ziemā salst. Vajadzīgas apsildāmas mājiņas!0

Patversmē “Ulubele” katru dienu suņus pastaigā ved brīvprātīgie. Šobrīd patversmē dzīvo 200 kaķi un 200 suņi, no kuriem diemžēl daudzi paliek patversmē uz ilgu laiku un šeit arī noveco. Tāpēc šiem dzīvniekiem ziemā ir īpaši nepieciešamas apsildāmas mājiņas. Ir uzbūvētas 30 dzīvniekiem senioriem piemērotas mājiņas, un patversme ir iecerējusi uzbūvēt siltinātas mājiņas pilnīgi visiem opīšiem un dzīvniekiem ar plānu kažociņu.

Tikpat akūta problēma dzīvnieku patversmē ir ūdens piegāde ārā mītošajiem. Mežā ir 67 voljēri, tur ir pievilkts ūdens, taču ziemā šī sistēma nestrādā.

Patversmē “Labās mājas” visi dzīvnieki uzturas iekštelpās. Suņi tiek staidzināti, viņiem ir lūkas, pa kurām var paši iziet āra daļā.

Patversmes lielākoties tiek uzturētas par ziedojumiem. Reiz patversmē ieradās tikko precējies pāris un atveda ziedojumu kastīti, kurā kāzu viesi bija lūgti likt naudiņu priekš patversmes.

Pirms Ziemassvētkiem parādās vēl viena negatīva tendence – dzīvniekus adoptē, lai tos uzdāvinātu svētkos. Dzīvnieku aizstāvji atgādina, ka pārsteigt cilvēkus neagatavotus, dāvinot viņiem suņus un kaķus, nevajadzētu. Šis solis ir rūpīgi jāizvērtē pašam topošajam saimniekam, lai pēc neilga laika dāvinātais dzīvnieciņš atkal nenonāktu patversmē.

LA.lv