Praktiski
Mājas mīluļi

Patversmē “Dzīvnieku draugs” notiks 15 gadu jubilejas adoptēto suņu salidojums0

Foto no patversmes “Dzīvnieku draugs” arhīva

Ieskandinot Vispasaules dzīvnieku dienu, ko atzīmē 4.oktobrī, patversme „Dzīvnieku draugs” un „Dzīvnieku drauga fonds” kā ik gadu aicina visus draugus, atbalstītājus un citus interesentus uz Adoptēto suņu salidojumu, kas notiks sestdien, 24.septembrī, plkst.11.00.

Salidojums ir sena „Dzīvnieku drauga” tradīcija, taču šogad tas būs īpašs, jo patversme svin 15 gadu jubileju. Tāpēc uz salidojumu šogad tiek pulcināti ne vien suņi, kas no patversmes adoptēti iepriekšējā gadā, bet arī visi pārējie bijušie iemītnieki. Pērn salidojumā piedalījās vairāk nekā 40 suņu un viņu saimnieki.

Visi atnākušie suņu puiši un meitenes salidojumā tradicionāli tiek nominēti ar balvām „Vecie zaldāti”, „Mazie, ņiprie”, „Zelta jaunatne”, „Nebēdņi”, „Smagās astes”, „Laimīgie stāsti” un citām. Tiks izvēlēti arī piecpadsmitgades „Mis un Misters” – visīpašākie suņi, kuri ar savu izskatu, dzīvesstāstu un raksturu visdziļāk iespiedušies patversmes kolektīva atmiņā. Visi dalībnieki saņems pārsteiguma balvas.

Viens no galvenajiem pasākuma mērķiem ir ne vien satikt adoptētos suņus un uzzināt, kā viņiem klājas jaunajā dzīvē, bet arī popularizēt dzīvnieku adopciju, uzskatāmi demonstrējot, ka no patversmes paņemts suns ir tikpat labs, ja ne pat labāks draugs kā tas, kas iegādāts šķirnes suņu audzētavā vai nopirkts pēc sludinājuma.

„Dzīvnieku draugs” vēlas arī atgādināt, ka ikviens, kurš izvēlas paņemt sev četrkājaino draugu no patversmes, izglābj ne tikai šo suni, bet arī to, kurš ir gaidījis rindā un kuram nu ir atbrīvojusies vieta un līdz ar to dota jauna iespēja – iespējams, pēdējā brīdī. Turklāt tādējādi netiek atbalstīta bezatbildīga kucēnu ražošana un tā dēvētās „kucēnu dzirnavas” – audzētavas, kuras „ražo” kucēnus tikai tirgošanai, nerūpējoties ne par mazuļu, ne par viņu māmiņu veselību un labturību.

Pašlaik patversmes suņu turēšanas telpas ir slēgtas kapitālajam remontam, taču kopumā „Dzīvnieku Drauga” 15 pastāvēšanas gados ar patversmes palīdzību jaunas mājas atraduši 3393 suņi.

Salidojums notiks patversmes „Dzīvnieku draugs” teritorijā Rīgā, Fr.Candera ielā 4, sestdien, 24.septembrī, plkst.11.00.

Pasākuma dalībniekus un viesus lūdzam neaizmirst paņemt līdzi suņa pasi!

Ieskaties patversmes “Dzīvnieku draugs” iemītnieku acīs!

LA.lv