Praktiski
Mājas

Pat mazu stūti var izmantot lietderīgi. Kā iekārtot nelielu telpas stūri?0

Kad mājoklis nav īpaši plašs, svarīgs katrs centimetrs un telpas stūrītis. Tie jāizmanto pēc iespējas funkcionāli. Interesanti, ka tieši šķietami nelietojamu stūri var izmantot praktiski un pat atraktīvi!

Nelielā stūrī iespējams ierīkot gan atvērtus, gan slēgtus plauktus un izmantot to dažādu lietu glabāšanai. Īpaši vietu taupošs risinājums ir trīsstūra plaukts vai skapis.

Stūris var kalpot arī par īpašu vietu nelielu mantotu mēbeļu, senu aksesuāru vai hobija priekšmetu eksponēšanai.

Šajā stūrī lieliski iekārtojies plašu atskaņotājs.

Bieži mazgabarīta dzīvokļos nav iespējams atrast pilnvērtīgu vietu ēdamzonai. Šo problēmu palīdzēs atrisināt kāds neizmantots stūris, kuru šķietami jau pilnībā aizpilda apkures radiators. Bet tā vis nav! Šeit iespējams izvietot nelielu galdu ar pāris krēsliem vai dīvāniņu un apaļu galdiņu. Tikai jāņem vērā, ka mēbeles jāizvēlas pēc iespējas gaišas un vizuāli vieglas, piemēram, no caurspīdīgas plastmasas, akrila, stikla vai krāsotas baltā krāsā.

Stūrus noteikti novērtēs arī grāmatu mīļi. Kur gan vēl ierīkot vientulīgu, klusu, omulīgu vietiņu lasīšanai, ja ne klubkrēslā, kas ērti iegrozīts telpas stūrī un papildināts ar stilīgu gaismekli un nelielu plauktiņu? Vēl mājīgāku šo stūrīti padarīs krāsaini spilveni, pleds un kājsoliņš vai paklājs zem kājām.

Pārsteidzoši, bet lielākā stūrī var novietot arī nelielu dīvāniņu, uz kura nosnausties diendusu. To var papildināt ar pāris plauktiņiem, sienas lampu  un ģimenes fotogrāfijām pie sienas.

Stūrī var iekārtot ne tikai atpūtas, bet arī darba vietu. Pietiks ar nelielu atvāžamu galdu, krēslu un gaismas ķermeni.

Pilsētas iedzīvotājiem bieži pietrūkst saskares ar dabu, bet saspringtais dzīves ritms aizvien retāk sniedz iespēju izbraukt ārpus pilsētas uz mežu vai pie jūras. Tomēr zaļos draugus var itin labi ienest arī dzīvoklī, ja vien ir tam piemērota vieta. Lūk, tukšais stūris dzīvojamajā istabā pie loga – ideāli der istabaugu izvietošanai gan pie sienas, gan uz grīdas.

Neizmantoti stūri bieži vien ir arī kāpņu laukumiņos, starp durvju vērtnēm u.tml. Ticiet vai ne – dažādu fotogrāfiju vai posteru kompozīcija šo stūri padarīs par vienu no dekoratīvākajiem visā mājā.

LA.lv