Praktiski
Rokdarbi

Pašu darināti kājslauķi. Nav nemaz tik sarežģīti!0

Foto – Shutterstock

Izdomas bagāti cilvēki kājslauķus un paklājiņus izgatavo paši. Noderīgas lietas top no neparastiem izejmateriāliem.

Rokdarbnieces liek lietā sintētiskos materiālus un kājslauķus tamborē no saplīsušām zeķbiksēm, spilgtiem lielveikalu polietilēna maisiņiem, vecām džinsa biksēm un T krekliem, pirms tam šos materiālus sagriežot strēmelēs. Tiesa gan, no polietilēna maisiņiem veidotais paklājiņš nebūs ilgmūžīgs, jo pēc dažiem gadiem materiāls sāks noārdīties.

Var izmantot arī sintētiskās auklas, kas paredzētas siena ķīpu, tortes kārbu vai citu pirkumu siešanai. Paklājiņu iespējams tamborēt pat no magnetofona lentēm.

To var darināt taisnstūrainu, apaļu, ovālu, pusapaļu vai citādā formā. Atšķirībā no tradicionālajiem lupatu paklājiņiem sintētiskie materiāli neuzsūc mitrumu un ir viegli tīrāmi.

No vīna pudeļu korķiem var pagatavot pēdām tīkamu paklājiņu vannasistabai vai priekšnamam. Pamatnei izmanto vienkāršu gumijas paklājiņu. Korķus pie tā līmē veselus, bet var griezt gan gareniski uz pusēm, gan ripiņās, taču izstrādājuma mūžs būs īsāks, jo materiāls ātrāk sadrups. Korķus var izvietot pat šaha galdiņa rakstā. Ar īlenu katram izdur caurumu un izver stiepli. Būs kājslauķis, ko nolikt pie dzīvokļa durvīm. Smiltis izbirs tam cauri.

Galerijas nosaukums
LA.lv