Dārzs, Sakņu dārzs

Pastinaku sēklas nav deficīts. Kur tās var iegādāties?

Foto - Shutterstock

Kur var iegādāties pastinaku sēklas? ANITA

Pastinaku saknes mēdz būt garas, koniskas kā Chantenay tipa burkāniem, apaļas kā rutkiem vai kāļiem, kā arī garas, cilindriskas (tādas šķirnes labāk sēt uz vagu skaustiem).

Sēj agri pavasarī, vienlaikus ar agrajiem burkāniem, 0,5–1 cm dziļi. Augsnei jābūt gaisa caurlaidīgai, mēreni mitrai. Sēklas dīgst 2–3 nedēļas, tāpēc rindās var iesēt redīsus, kas dos papildu ražu un atvieglos ravēšanu. Augsni pēc pastinaku sējas nepieciešams turēt irdenu, citādi saknes izaugs mazas un žuburotas. Mazdārzā nezāles ierobežo ravējot.

Saknes ir baltas, garas, pēc izskata atgādina burkānus. Ja pārgriež uz pusēm, tām, tāpat kā burkāniem, var saskatīt serdes daļu.

Pastinaki ir salcietīgi, saknes pēc sala kļūst saldākas un daudz gardākas, jo ciete pārveidojas cukurā.

KUR IEGĀDĀTIES

Šķirņu piedāvājums Latvijā nav liels.

• SIA “Kurzemes sēklas” firmas veikalos pastinaku ‘Kamo’ sēklas maksā 0,33 eiro (paciņā 3 g). Veģetācijas periods ilgst 150–170 dienu. Sakne koniska, 20–25 cm gara.

• SIA “SilJa” tirgo firmas “Torseed” pastinakus ‘Poldlugi Bialy’ par 0,35 eiro (8 g). Tā ir vēla šķirne, saknes labi glabājas.

• Pēc iepriekšēja pasūtījuma pie sēklu tirgotājiem nopērkamas arī firmas “Semo” profesionālās sēklas: ‘Dlouhy Bily’ (vidēji vēla, pret slimībām izturīga, augstražīga šķirne, saknes ir baltas, koniskas, 25–30 cm garas, veģetācijas periods ir 200 dienu) par 18,73 eiro un ‘Bielas’ (plati koniskas, baltas, gludas saknes, piemērotas svaigam patēriņam, ilgstošai glabāšanai, pārstrādei, veģetācijas periods ilgst 180 dienu) par 19,60 eiro kilogramā. Par iespējām pasūtīt pastinaku sēklas mazākos daudzumos jājautā pārdevējam.

• Veikalā “Dārza bodīte” Gulbenē pārdod pastinaku ‘Guernsey’ sēklas par 0,55 eiro (5 g).

Pievienot komentāru