Praktiski
Manas tiesības

Pasta sūtījums no ārzemēm. Kādi muitas maksājumi jāveic pakas saņēmējam?0

Foto-Fotolia

Man no tālām zemēm šajās dienās pa pastu tiek izsūtīta nevis sīkpaka, bet paliela paka. Vai es to varēšu saņemt savā pasta nodaļā un man par to būs jāmaksā arī muitas nodoklis? LĪVIJA RĪGĀ

Visi starptautiskie pasta sūtījumi, kas tiek izvesti vai ievesti muitas teritorijā no trešajām valstīm, ir pakļauti muitas kontrolei Lidostas muitas kontroles punktā 0240.

Muitas dienesti veic muitas kontroli ienākošajiem starptautiskajiem pasta sūtījumiem, kā arī muitojamā starptautiskā pasta sūtījuma pavadzīmē norāda muitas iestāžu administrēto nodokļu (muitas nodokļa, pievienotās vērtības nodokļa un akcīzes nodokļa, ja sūtījumā ir akcīzes preces) aprēķinu saskaņā ar atbilstīgiem normatīvajiem aktiem. Gadījumos, kad pēc muitas kontroles vai saskaņā ar pasta sūtījumam pievienotajiem dokumentiem nav iespējams veikt muitas maksājumu aprēķinu, pavadzīmē tiek norādīts, ka saņēmējam muitas iestādē jāiesniedz papildu informācija (dokumenti).

Starptautiskās pakas un sīkpakas pēc Latvijas Pasta starptautisko pasta sūtījumu apmaiņas vietā Rīgā veiktās muitas kontroles un nodokļu aprēķināšanas tiek nosūtītas adresātam uz konkrēto Latvijas Pasta nodaļu pēc dzīvesvietas adreses. Šīs nodaļas darbinieks sūtījuma saņemšanas dienā adresātam savukārt nosūta Latvijas Pasta aicinājumu, ka sūtījums atrodas pasta nodaļā, norādot arī kopējo aprēķināto muitas maksājuma summu.

Fiziskās personas, kuras saņem Latvijas Pasta sūtījumu, ir atbrīvotas no muitas deklarācijas noformēšanas. Sūtījuma saņēmējam pēc pasta aicinājuma saņemšanas jādodas uz norādīto pasta nodaļu, kur jāveic muitas maksājumu apmaksa uz vietas. Maksājumus var veikt arī kredītiestādē, internetbankā, portālā www.latvija.lv un muitas kontroles punktā, izmantojot POS termināļus (pasta sūtījums adresātam pasta nodaļā tiek izsniegts tikai pēc visu muitas maksājumu veikšanas, iesniedzot maksājumu apliecinošu dokumentu).

UZZIŅA

• Pasta sūtījumu saņēmēji Rīgā vai Rīgas rajonā papildu informāciju var iesniegt, nosūtot to uz e-pasta adresi: [email protected] vai aizbraucot uz Lidostas muitas kontroles punktu 0240 Ziemeļu ielā 16, Mārupes novadā.

• Ja rodas kādi jautājumi, zvaniet uz VID Nodokļu un muitas informatīvo tālruni 67120000.

LA.lv