Praktiski
Rokdarbi

Pašas gatavotas pretcelulīta ziepes ar kafiju, olīveļļu un jūras sāli 0

Foto – Fotolia

Ziepes no kafijas, olīveļļas un jūras sāls attīra ādu un padara to gludu, noņem atmirušās šūnas un tonizē, bet pats galvenais – palīdz cīnīties ar celulītu. Šīs ziepes neizmaksā dārgi, jo tās var pagatavot mājās pašu spēkiem. Un tas ir ļoti vienkārši!

Instrumenti

Divi tāda izmēra tērauda katli, lai tos varētu ievietot vienu otrā “ūdens vannai”.
Rīve ziepju rīvēšanai
Trauki ziepēm un citām sastāvdaļām
Tērauda karotītes maisīšanai
Formiņas ziepēm
Gumijas cimdi, marles sejas maska, aizsargbrilles (derēs arī saulesbrilles)

Materiāli

2 ziepju gabaliņi pa 90 g katrs (labāk ņemt bērnu ziepes)
4 ēdamkarotes olīveļļas
100 ml karsta, vārīta ūdens
4 ēdamkarotes kafijas biezumu
3 ēdamkarotes rupjās jūras sāls

Pagatavošana

Sagatavojiet sastāvdaļas. Noklājiet galdu ar plēvi, uzvelciet cimdus, masku un brilles. Bērnus un dzīvniekus no virtuves labāk izvest laukā, pārtikas produktus novākt prom.

Sarīvējiet ziepju gabalus. Uzpildiet katlu ar ūdeni līdz pusei, uzsildiet. Ieberiet ziepju skaidiņas mazā katliņā, pievienojiet olīveļļu.

Ievietojiet mazo katliņu ar ziepēm lielā katlā ar verdošu ūdeni. Sāciet lēni maisīt ziepju skaidiņas ar karoti, pakāpeniski pievienojiet karstu, vārītu ūdeni (lai neveidotos gabaliņi un liekas putas. Ja gabaliņi tomēr izveidosies, vēlāk tos varēs saspaidīt ar kartupeļu stampu). Rezultātā ir jāsanāk viendabīgai, plastiskai masai.
No tās var izveidot figūriņas un atstāt žūt.

Noderīgas īpašības ziepēm piedos kafijas biezumi un jūras sāls. Pievienojam tos ziepju masā un labi samaisām vismaz 3 minūtes.

Saistītie raksti

Ietaukojiet formiņas ar olīveļļu un lieciet tajās ziepju masu ar rokām vai karoti, labi pieblietējot. Parasti ziepes žūst divas trīs dienas istabas temperatūrā. Tad tās ir gatavas lietošanai.

Ziepes var lietot divas trīs reizes nedēļā. Ja ir taukaina āda, tad var biežāk. Pirms putu noskalošanas, pamasējiet ādu, bet pēc dušas obligāti lietojiet mitrinošu vai pretcelulīta krēmu.

LA.lv