Citi vaļasprieki, Rokdarbi

Pašas gatavota dabiska kosmētika – noderēs gan sev, gan dāvanām

Foto - Uldis Muzikants
PADOMS

Vērtīga ziede. 100 ml aromatizētas eļļas var pievienot tējkaroti bišu vaska. Visu kausē ūdens peldē, samaisa, ielej trauciņā un iegūst vērtīgu ziedi. Sevišķi laba ir no kliņģerīšu zied­lapiņām gatavotā.

Vasaras iedvesmotai gribas pamēģināt kaut ko jaunu skaistumkopšanā? Labs un lēts variants ir kosmētikas līdzekļus pagatavot pašai. Kosmētiķe SARMĪTE KAULIŅA ir aizrāvusies ar dabiskās kosmētikas lietošanu un iesaka to arī citiem.

– Nevaru ieteikt, kuru līdzekli no plašā veikalu kosmētikas klāsta pirkt, – skaidro populārā kosmētiķe un aromterapijas speciāliste Sarmīte Kauliņa. – Tas katrai sievietei jānoskaidro pašai, izmēģinot un ļaujoties intuīcijai. Taču nevajadzētu ietekmēties no reklāmām un izdot pat simt eiro par krēma tūbiņu, jo brīnumi nenotiek. Viens no izvēles variantiem – izlasīt, kāds ir sastāvs, līdzīgi kā to dara ar pārtikas produktiem. Ja minēto vielu skaits un nosaukumi šķiet biedējoši, skaistumkopšanas līdzekļus var mēģināt gatavot mājās no vienkāršām vielām. Vienmēr labs rezultāts ir, lietojot dažādus eļļu maisījumus. Maciņam draudzīgi, un alerģijas noteikti nebūs. Turklāt svaiga manta, bez konservantiem. Lai sasniegtu vēlamo efektu, jāņem vērā arī tas, ka sejas kopšana ir komplekss process, ne tikai krēma uzziešana.

SVARĪGI

Sejas kopšanas minimums

• Ādas tipam atbilstīgi tīrīšanas līdzekļi – pieniņš (sausai un jutīgai ādai), attīrošās putas vai gels.

• Toniks, losjons, ar ko ādu pēc mazgāšanas tonizē un atsvaidzina.

• Līdzekļi mitrināšanai un barošanai. Tos izvēlas atkarībā no gadalaika un ieteicams mainīt.

Pievienot komentāru