Adīšana un tamborēšana, Rokdarbi

Paša tamborēta soma – stilīgs aksesuārs

Foto - Santa Atte

Mūsdienās vecvecākiem dažkārt nākas palauzīt galvu, ko dāvināt mazbērnam, kad veikalos viss pieejams. Oriģināla plecu soma būs gan noderīgs, gan stilīgs aksesuārs.

Tā noder, kad, dodoties ārpus mājas, kaut kur jāieliek maks, mobilais telefons un citi sīkumi, kam nav nepieciešama liela soma. Nopogājot plecu siksnu, somā var pārnēsāt planšetdatoru. Lai elektroniskās ierīces pasargātu no skrāpējumiem un sitieniem, tamborējumā iešuj plīša oderi.

Šāds aksesuārs ir lieliska ideja dāvanai, ko vecāki vai vecvecāki var uzmeistarot, kad bērnam jādodas uz drauga dzimšanas vai vārda dienu.

Nepieciešamie materiāli

• 100 g 3. izmēra dzijas (50 g – 100 m)

• 2,5. izmēra tamboradata

• Plīša audums (50 x 25 cm)

Darba gaita

1. No 80 cilpiņām uztamborē pīni. Pēdējo cilpu savieno ar pirmo.

Pēc tam uztamborē 2 gaisa cilpiņas un pa apli turpina tamborēt stabiņus ar vienu apmetumu. Rīkojas šādi: apmetums, tamboradatu iedur vajadzīgajā vietā, izvelk cilpiņu (uz tamboradatas ir 3 cilpiņas), apmetums, to izvelk cauri pēdējām divām cilpiņām (uz tambor­adatas paliek 1 cilpiņa). Lai pārietu uz nākamo rindu jeb apli, uztamborē savienojuma cilpiņu un 2 gaisa cilpiņas, tad turpina tamborēt stabiņus ar vienu apmetumu.

Pēc iepriekšējā apraksta tamborē 25 rindas.

2. Tad apakšējo malu satamborē kopā, bet augšējās malas viducī uztamborē apmēram 4 cm platu un 5–6 cm garu aiztaisāmo cilpu. Pretējā pusē iešuj pogu.

No plīša auduma izgriež un sašuj oderi. To vajag 1 cm šaurāku un 1 cm īsāku, nekā ir pati soma. Ar pieskaņotas krāsas diegu oderi piešuj pie augšējās malas.

Somas virspusē var būt dekori vai maza kabatiņa.

3. 100–110 cm garajai pleca siksnai divas kārtas tamborē stabiņus ar vienu apmetumu. To var uzreiz pietamborēt pie somas vai arī veidot nopogājamu.

19 x 25 cm lielajā somā iespējams ievietot 16 x 19 cm planšetdatoru, jo vidēji blīvais tamborējums ir nedaudz elastīgs.

Pievienot komentāru