Praktiski
Rokdarbi

Paša radīts prieks – svētku dekori pašu rokām0

Foto – Uldis Muižnieks

Visapkārt pelēks vien, bet gribas svētku sajūtu? Vairāk prieka nekā standartlampiņu virtene sagādās ģimenē kopīgi gatavoti rotājumi. Lielākā materiālu izvēle ir… mežā.

 

Sūnu vainags

Svētku vainaga pamatni darina no salmiem. Pie tās piestiprina sūnas, zariņus u.c. Piemērotas ir sūnas, kas klāj akmeņus vai kritušus kokus. Šādu materiālu kā deķīti norullē un lieto pēc vajadzības. Pamatnei sūnas pietin ar diegu. Sīkumus rotai pielīmē ar karsto līmi vai piesprauž ar cemmītēm.

Smalkā krāsu gammā ieturēti veidojumi kļūst arvien populārāki, jo ir lieliska alternatīva jau apnikušajam spožumam. Pagalmā šāds vainags ilgi izskatīsies skaists, jo mitrumā sūnas kļūst koši zaļas.

! Pagalmā dekorus var līmēt ar Moment līmi, taču ar to jāapietas uzmanīgi, jo tā var salīmēt kopā pašu gatavotāju un vainagu. Ja pagalmā nav elektrības, izmantojot līmes pistoli, nūjiņu var pakausēt uz sveces liesmiņas. Šī ideja noskatīta no Centrāltirgus vainagu darinātājām.

Grezns vainags

Pamatnei izmantojot dabas materiālus, tos var papildināt ar visu, ko sirds vēlas. Ziemassvētki ir laiks, kad derēs košas krāsas, zelts, sudrabs. Var priecāties no sirds! Patiks arī bērniem, jo būs grūti iestāstīt, ka vienkāršs sūnu un skuju zaļums ir jaukāks par vizuļiem un spīguļiem.

Lai veidojums nekļūtu bezgaumīgs, dekorus der izvēlēties vienā krāsu gammā. Rotājumus var pielīmēt vai katram no stieplītes izgatavot kājiņu. Tad pēc svētkiem vainaga detaļas būs vieglāk noņemt un varēs izmantot citugad.

! Ja vainagu novieto sausā vietā, par materiālu izvēli nav īpaši jādomā. Derēs skaistas lentes un rotas. Ja šai greznībai nāksies mirkt lietū, derēs tikai lentes no mākslīga materiāla, kam ūdens nekaitē.

 

Svētku lodziņš

Saistītie raksti

Meža noskaņu var radīt arī istabā. Šī zaļā saliņa uz dienvidu puses palodzes dzīvo jau otro gadu. Rotājums veidots uz garenām paplātītēm. Tā pamatni veido ar ūdeni piesūcinātas zaļās oāzes, kas pārklātas ar sūnu deķīšiem. Oāzē izveidota iedobe, kurā ievietotas mazo, veikalos nopērkamo skujenīšu saknītes. Pirmajā gadā kompozīcijā tie bijuši ar visiem podiņiem, tagad ir bez tiem, bet jūtas lieliski, jo saknītēm patīk augt oāzē. Skujenīšus ik pa laikam apcērp, jo gaismas trūkuma dēļ dzinumi stīdz.

Oāzēs izveidotas iedobītes un ievietoti hiacinšu sīpoliņi, kas lēnām sāk mosties.

! Kad kompozīciju samitrina, telpā tiešām smaržo kā īstā mežā. Ja dzīvoklī ir sauss un silts gaiss, kompozīciju rasina pēc iespējas biežāk.

Vide: kafejnīca “Doma” Siguldā

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
No mantojuma var arī atteikties? 2
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Sagatavo auto ziemai – viss, kas jāzina par riepu maiņu
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Ieziemot telpaugus, gādāt par apgaismojumu un citi darbi, kas oktobrī vēl jāpaspēj
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits 1
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
6 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
9 stundas