Praktiski
Rokdarbi

Paša radīts prieks0

Visapkārt pelēks vien, bet gribas svētku sajūtu? Vairāk prieka nekā standartlampiņu virtene sagādās ģimenē kopīgi gatavoti rotājumi. Lielākā materiālu izvēle ir… mežā.

Svētku vainaga pamatni darina no salmiem. Pie tās piestiprina sūnas, zariņus u.c. Piemērotas ir sūnas, kas klāj akmeņus vai kritušus kokus. Šādu materiālu kā deķīti norullē un lieto pēc vajadzības. Pamatnei sūnas pietin ar diegu. Sīkumus rotai pielīmē ar karsto līmi vai piesprauž ar cemmītēm. Smalkā krāsu gammā ieturēti veidojumi kļūst arvien populārāki, jo ir lieliska alternatīva jau apnikušajam spožumam. Pagalmā šāds vainags ilgi izskatīsies skaists, jo mitrumā sūnas kļūst koši zaļas.

Meža noskaņu var radīt arī istabā. Uz dienvidu puses palodzes dzīvo jau otro gadu. Rotājums veidots uz garenām paplātītēm. Tā pamatni veido ar ūdeni piesūcinātas zaļās oāzes, kas pārklātas ar sūnu deķīšiem. Oāzē izveidota iedobe, kurā ievietotas mazo, veikalos nopērkamo skujenīšu saknītes. Pirmajā gadā kompozīcijā tie bijuši ar visiem podiņiem, tagad ir bez tiem, bet jūtas lieliski, jo saknītēm patīk augt oāzē. Skujenīšus ik pa laikam apcērp, jo gaismas trūkuma dēļ dzinumi stīdz.

Oāzēs izveidotas iedobītes un ievietoti hiacinšu sīpoliņi, kas lēnām sāk mosties. Kad kompozīciju samitrina, telpā tiešām smaržo kā īstā mežā.

Vairāk – “Praktiskā Latvieša” šodienas numurā.

LA.lv