Praktiski
Dārzs

Pārsteigums! Mišela Obama apciemo latviešu mazdārziņu7

Kadrs no video

ASV pirmā lēdija Mišela Obama šonedēļ apciemo mazdārziņu īpašniekus ar mērķi veicināt dārzkopību – liels bija latviešu pāra Ērika Broļa un viņa sievas Lindas pārsteigums, kad tieši viņu īpašumā ieradās prezidenta kundze filmēšanas grupas pavadībā.

Kā vēsta resurss washingtonian.com, abu dārzkopības entuziastu pārsteigums un prieks bija neviltots, jo viņi bija gatavojušies uzņemt HGTV raidījuma veidotājus par dārziem pilsētā, bet neko nav zinājuši par tik augsta līmeņa apciemojumu.

“Mums piezvanīja raidījuma “Home and Garden” producente, un pagājušajā nedēļā mēs satikāmies,” atminas Brolis. “Nākamajā dienā mūs sāka apmeklēt filmēšanas grupas ļaudis un vēl citi, kas neviens nestādījās priekšā kā slepenie aģenti vai Mišelas Obamas personāla pārstāvji. Pēdējā dienā pa mūsu dārziņu jau grozījās 20 cilvēki. Kad vaicāju, kas viņi tādi ir, atbilde bija nemainīga, ka esot producenti. ”

Noslēpuma atminējums parādījās vienlaicīgi ar kameru ieslēgšanu. Kamēr Brolis stāstīja raidījuma veidotājiem par sava mazdārziņa mālaino augsni, no aizmugures viņiem piegāja pirmā lēdija.

“Nespējām noticēt savām acīm,” atklāj Ēriks. “Un tad jau visi sāka apskauties – trīs, četras reizes. Apskāvām arī viņas komandas dalībiekus. Un operatorus,” viņš stāsta.

Brolis īstenībā nemaz nav dārzkopības amatieris. Viņš kopā ar savu brāli Andreju izveidojuši uzņēmumu “Urban Farm Plans”, kas piedāvā dārza dizainu un izveidi, kā arī vada seminārus, lai pilsētu kopienas iemācītos dārza darbus.

Interesei par dārzkopību un savu dārzeņu audzēšanu ģimenē ir dziļas saknes: Linda strādā Vietējās pašapgādes institūtā, bet Andreja līgava Nadja Mersere ir Vašingtonas Jaunatnes dārzkopības biedrības menedžere.

Kā atceras Brolis, Mišela Obama viņa dārziņā pavadīja aptuveni 25 minūtes, priecājoties par ķiplokiem, kale kāpostiem un citiem dārzeņiem. Viņa pat palīdzējusi uzirdināt kompostu.

Video sižeta beigās Mišela Obama nodēvē rosīgo pāri par čempioniem , jo darbs, ko viņi dara, esot sabiedrībai ļoti vajadzīgs. “Tai brīdī man uzmetās zosāda,” Brolis atzīst. “Mana māsa noskatījusies video vismaz kādu duci reižu, un katru reizi viņai acīs esot asaras. Mēs jūtamies tik dziļi pagodināti.”

Pirmā lēdija arī uzaicināja visu ģimeni uz Balto namu, un viņi plāno vizīti pēc dažiem mēnešiem.

LA.lv