Praktiski
Mājas

Neizmet olu čaumalas! Tām ir pārsteidzoši daudzveidīgs pielietojums.0

FOTO: onegoodthingbyjillee.com

Neizmet izmantoto olu čaumalas. Tas ir lielisks palīgs saimniecībā.

Pirms čaumalu izmantošanas saimniecībā, ieteicams tās nomazgāt un izžāvēt. Noskalo čaumalas iekšpusi un ārpusi, pārliecinoties, ka ir noņem olas apvalciņu, kas reizēm mēdz ieķerties čaumalas iekšpusē.

Pēc tam liec čaumalas uz ar cepamo papīru izklātas pannas, kuru ievieto cepeškrāsnī aptuveni 65-80 grādu temperatūrā uz apmēram 10 minūtēm.

1. Barojoša sejas maska

FOTO: onegoodthingbyjillee.com

Žāvētas olu čaumalas saberž pulverī ar gaļas mašīnu, piestu vai blenderi, pēc tam saputo iegūto pulveri ar olas baltumu un lieto kā veselīgu, ādu savelkošu sejas masku. Pirms maskas noskalošanas ļauj tai uz sejas nožūt.

2. Dziedē kairinātu ādu

FOTO: onegoodthingbyjillee.com


Iemet olu čaumalu nelielā traukā ar ābolu etiķi un ļauj tam pāris dienas savilkties. Smērē maisījumu uz kairinātām ādas zonām vai niezošas ādas.

3. Spēcīgs tīrīšanas līdzeklis

FOTO: onegoodthingbyjillee.com


Maltās olu čaumalas kalpo kā brīnišķīgs, netoksisks abrazīvs grūti notīrāmiem katliem un pannām. Sajauc tās ar nelielu ziepjūdeni, lai iegūtu mirdzošu rezultātu.

Olu čaumalas darbojas arī kā abrazīvs līdzeklis, lai noņemot pelējumu vai citu uzkrātu smaku pudelēs, termosos un citos traukos. Vispirms izskalo trauku ar karstu ūdeni.

Tad taukā ievieto dažas sasmalcinātas olu čaumalas, līdz pusei piepilda ar ūdeni un krata. Pēc tam kārtīgi izskalo.

4. Palīgs dārzā

FOTO: onegoodthingbyjillee.com


Olu čaumalās ir daudz kalcija un citu minerālvielu, kas palīdzēs tavam dārzam plaukt un zelt, tāpēc tas ir lielisks mēslojums!

Sasmalcini pāris olu čaumalas sīkos gabaliņos un pirms stādīšanas iekaisi tās katrā caurumā. Pēc tam ik pēc divām nedēļām apkaisi papildu čaumalas ap jau iestādītajiem augiem.

Vēl tās var palīdzēt izskaust tādus dārza kaitēkļus kā gliemeži. Vienkārši sasmalcini dažas olu čaumalas un izkaisi tās ap dārzeņiem un ziediem. Čaumalas tekstūra palīdzēs noturēt iespējamos dārza kaitēkļus pa gabalu.

5. Audzē čaumalās stādus

FOTO: onegoodthingbyjillee.com


Aizpildi olu kārbu ar tukšām, izskalotām olu čaumalas pusītēm un katrā apakšā izdur caurumu liekā ūdens novadei. Pēc tam katrā čaumalā ieliec augsni un vienu vai divas sēklas.

Kad stādi ir pietiekami lieli, lai pārstādītu ārpusē, vienkārši saspied čaumalu un stādi. Tik vienkārši!

6. Telpaugu bagātinātājs

FOTO: onegoodthingbyjillee.com


Telpaugu laistīšanai izmanto ūdeni, kurā noturētas olu čaumalas. Augiem tas patiks un būs vērtīgi.

7. Izgatavo čaumalu pulveri kā kalcija avotu

FOTO: onegoodthingbyjillee.com


Nepērc kalcija tabletes. Vienkārši izcep čaumalas 180 grādu temperatūrā 8 minūtes. Ļauj tām atdzist un sasmalcini smalkā pulverī.

FOTO: onegoodthingbyjillee.com
Saistītie raksti

Vienu reizi dienā pievieno šo pulveri(tējkaroti vai mazāk) savam iecienītākajam kokteilim, sulai vai biezpienam. Šādu piedevu vari pievienot arī suņa barībai, jo īpaši tad, ja gatavo sunim ēst pats.

8. Veļas balinātājs

FOTO: onegoodthingbyjillee.com


Iemetot dažas olas čaumalas veļas mazgājamajā maisiņā, mazināsies pelēkā nokrāsa baltajā veļā.

LA.lv