Praktiski
Manas tiesības

Pārsniegti atļautie soda punkti, pazaudēta vadītāja apliecība. Kas notiks, ja šādu šoferi pieķers? 0

Foto-pathdoc/Fotolia

Kas notiks, ja mani soda punkti par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem pārsniegs atļautos? Vai man atņems vadītāja apliecību? Un ko darīt, ja apliecība ir nozaudēta un es to nevarēšu atdot? Kas būs, ja braukšu bez apliecības un mani pieķers? ANDREJS JĒKABPILS NOVADĀ

Ja transportlīdzekļa vadītāja iegūto uzskaites punktu skaits sasniedzis 16 (ja esat jauns vadītājs – 10), uz jūsu Latvijā deklarēto dzīvesvietas adresi nosūtīs paziņojumu par iegūto uzskaites punktu skaitu un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz vienu gadu.

20 dienu laikā pēc paziņojuma nosūtīšanas nederīgā vadītāja apliecība jānodod Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) nodaļā iznīcināšanai, izņemot gadījumu, ja vadītāja apliecību ir aizturējusi policijas amatpersona. Ja vadītāja apliecība nozaudēta, CSDD jāiesniedz rakstisks paziņojums. Ja noteiktajā laikposmā nederīgo vadītāja apliecību nenodosiet vai neiesniegsiet rakstisku paziņojumu par tās nozaudēšanu, transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizlieguma termiņu pagarinās atbilstīgi nokavēto dienu skaitam.

Kad beigsies tiesību izmantošanas aizlieguma termiņš, pēc teorētiskā un vadīšanas eksāmena nokārtošanas noteiktā kārtībā varēsiet saņemt jaunu apliecību. Pēc transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atjaunošanas eksāmenu nokārtošanas reģistrēto uzskaites punktu skaitu samazinās par diviem uzskaites punktiem.

Ja vadīsiet transportlīdzekli tiesību izmantošanas aizlieguma laikā, termiņu pagarinās atbilstīgi laikposmam, kāds būs pagājis no tiesību izmantošanas aizlieguma piemērošanas brīža līdz dienai, kad tiksiet pieķerts, transportlīdzekli vadot neatļauti.

KONSULTĒJUSI JURISTE KRISTĪNE KRĒSLIŅA

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Pašas gatavotas pretcelulīta ziepes ar kafiju, olīveļļu un jūras sāli
22 stundas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Hurma no sēklas… Izdosies?
23 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Rudenī uzzied ceriņi un kastaņas. Kas ar augiem notiks pavasarī?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
4 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
3 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
1 stunda
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Mūsu zeme – Latvija! Mūsu sporta izcilību vēlējumi valsts 100. dzimšanas dienā
3 stundas