Manas tiesības, Pensijas un pabalsti

Pensiju pārrēķinās, bet ne visiem

Foto - Shutterstock

No gada vecuma audzinu mazdēlu. Kad viņam bija 10 gadu, oficiāli noformēju aizbildnību. Tagad viņš ir jau 12. klasē. Mana pensija ir 121 eiro. Pašai ir seši bērni, divi gājuši bojā bērnībā. Vai man šogad pensiju pārrēķinās, vai varu saņemt kādu piemaksu? EUĢĒNIJA

No 2018. gada 1. jūlija personām, kuras līdz 1995. gada 31. decembrim bija sasniegušas pensijas vecumu un kurām bija piešķirta vecuma vai invaliditātes pensija, palielinās piemaksas apmēru pie valsts pensijas par vienu apdrošināšanas stāža gadu, kas uzkrāts līdz 1995. gada 31. decembrim. Piemaksa par stāža gadu būs 1,50 eiro.

Piemaksas palielināšana notiks automātiski, iesniegums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai nav nepieciešams.

Ja pēc 1996. gada 1. janvāra vecuma vai invaliditātes pensija piešķirta no jauna, piešķirtā piemaksa nemainīsies. Piemaksu izmaksās piešķirtajā apmērā vienlaikus ar vecuma pensiju.

9 Komentāri

  1. Tiešām kauns,Esmu māmmiņa,kas izadzinājusi 6 bēnus mīļus.Tagad nekādu ,penziju navar,saņet.Gribētos lai sadzird,valdība.kāpēc viņi nevarētu,saņemt šōs nabadzīgos ,grašus.

    1. vai tikai tāpēc jūsuprāt bērnus audzina, lai būtu ,kuri vecumdienās uztur?pensionāram jau savu nopelnīto kapeiciņu vairs nevajag pie dvēseles, ja?
      kas tā par domāšanu?

    2. Deputātus arī lai uztur viņu bērni un tad nevajadzēs ne algu, ne pensiju viņiem maksāt, kuriem ir bērni strādājošaj\ā vecumā

  2. Izskaitloju,ja pansiju sanema pirms 1996 gada,tad jau pensionaram bija 62 gadi plus lidz sim nodzivotie 20-27 gadi.Cik kopa? Lai LM nosauc cik tad ir tadu pensionaru,jo lielaka dala jau ir aizgajusi. Un visas zinas,visos medijos mal.ka pieliks pensionariem. Kauns.

  3. 1996. gadā sievietes pensionējās 55 gadu vecumā, bet vīrieši 60. Ja 5 vai vairāk bērni, tad vēl 5 gadus agrāk, ja kaitīgos darbos, tad 10.

Pievienot komentāru