Praktiski
Mājas

Par atmiņu no vasaras: idejas, kā interjerā izvietot mīļas fotogrāfijas0

Foto kolāžas no Novate, Modernplace, Kallibry

Šogad vasara priecēja ne tikai ar labu laiku, bet arī ar daudziem skaistiem ceļojumiem, piedzīvojumiem un dabas skatiem. Tas viss iemūžināts brīnišķīgās fotogrāfijās. Varbūt ir vērts daļu no tām izvietot interjerā, lai atmiņas priecētu visu gadu. Kā to labāk izdarīt?

Fotogrāfiju daudz, kā izvietot?
Vispirms jātiek skaidrībā par to, kur fotogrāfijas vēlaties redzēt – pie sienas vai uz plauktiem. Otrs kontroljautājums – vai tās iecerētas kā nemainīgs interjera elements vai arī tām jābūt viegli maināmām, tā, lai neapnīk.

Pie sienas fotogrāfijas var izvietot, piemeklējot katrai savu īpašu rāmīti vai arī, ja tās veido kopējā kompozīcijā, tad savstarpēji saskaņotos rāmjos (par vienojošo elementu var izvēlēties kādu no šiem – forma, krāsa, stils). Fotogrāfijas var kārtot arī vienā lielā rāmī, ko piekar pie sienas kā gleznu. Ja nevēlas izmantot rāmjus, fotogrāfijas var piestiprināt arī ar divpusējo līmlenti, kas nebojā sienas virsmu un ir viegli noņemama.

Ja fotogrāfijas stiprina rāmīšos pie sienas, tās vēlams piekārt pareizi. Vispirms uz sienas modelē shematisku fotogrāfiju izkārtojumu, izmantojot fotogrāfiju lielumam atbilstošus kartona gabalus. Pēc tam izveido vajadzīgo kompozīciju. Atzīmē katras fotogrāfijas atrašanās vietu. Visbeidzot piestiprina īstās fotogrāfijas.

Izvietojot fotogrāfijas uz plauktiem, labāk izvēlēties tādus rāmīšus, kam ir atbalsta kājiņa. Ja tādas nav, fotogrāfijas atbalsta pret sienu vai kādu priekšmetu, bet tas nav īpaši ērti un stabili.
Ja fotogrāfijas iecerēts bieži mainīt, var izmantot arī netradicionālus un radošus stiprināšanas veidus, piemēram, ar knaģiem pie novilktām trosītēm, uz pakaramajiem, ievietojot stila burkās utt.

Kādu telpas zonu izvēlēties?
Visbiežāk fotogrāfijām atvēl kādu brīvu sienu vai tās daļu. Tā var būt tukša siena ne tikai dzīvojamā telpā, bet arī gaitenī vai hallē. Fotogrāfijas labi izskatās arī pie sienas gar kāpnēm vai neizmantotā stūrī.
Nereti fotogrāfijas grupē ap kādu interjera elementu vai mēbeli, piemēram, virs dīvāna, ap televizoru vai spoguli, virs gultas galvgaļa guļamistabā vai virs darba galda utt.

Kā labāk sakārtot?
Tas ļoti atkarīgs gan no fotogrāfiju izmēriem, tematikas, koloristikas un vēlamā dekora, kādu vēlas panākt. Vienkāršākais veids – izvietot vienā vai vairākās horizontālās līnijās. Var veidot arī taisnstūri vai kvadrātu.
Dažreiz nelielas fotogrāfijas labi izskatās, izvietotas lokveidā.
Tie, kam padodas veidot dažādas kompozīcijas, var mēģināt izveidot īpašu zīmējumu, izvietojot fotogrāfijas pēc iedomātas simetrijas vai, tieši pretēji – haotiski, koncentrējoties tikai uz vēlamo figūru.

Galerijas nosaukums
LA.lv