Praktiski
Manas tiesības

Par aizdevumiem vienkāršā valodā: uzzini, kam piemēroti patēriņa kredīti!0


Foto:bigstockphoto.com
Foto:bigstockphoto.com
Foto:bigstockphoto.com

Kā rīkoties, ja bankas kontā pietrūkst naudas lieliem un nopietniem tēriņiem? Dažkārt pirkumu iespējams atlikt līdz nākamajai algai, taču reizēm situācijai jāatrod tūlītējs risinājums. Ja tas ir arī Tavs gadījums, Tev var būt noderīgi patēriņa kredīti – ilgtermiņa aizdevumi ar fiksētu atmaksas grafiku. Mūsdienās patēriņa kredīts ir pieejams internetā, tāpēc pieteikuma nosūtīšana un izskatīšana aizņem mazāk nekā pusstundu. Taču nemeties steigšus pieteikties aizdevumam – vispirms izlasi šo rakstu un uzzini svarīgāko par patēriņa kredītiem!

2 patēriņa kredītu veidi

Gan bankās, gan pie nebanku kredītdevējiem patēriņa kredīti ir pieejami ar un bez ķīlas. Ķīlas nepieciešamība ir atkarīga no vairākiem faktoriem: aizdevuma apjoma, kredīta ņēmēja maksātspējas un kredītvēstures statusa. Kādas ir atšķirības starp patēriņa kredītu ar un bez ķīlas? Turpini lasīt un uzzini!

Patēriņa kredīts bez ķīlas: aizdevums uzticamam aizņēmējam

Ķīla ir viens no kredītrisku novēršanas mehānismiem, tāpēc kredīts bez ķīlas ir pieejams aizņēmējiem ar labu reputāciju. To apliecina kredītvēstures statuss, un vairumā gadījumu kredītu bez ķīlas var saņemt personas bez pagātnes parādiem un kavētiem maksājumiem. Pozitīva kredītvēsture pierāda, ka aizņēmējs nopietni izturas pret kredītsaistībām un spēj samērot aizdevuma apjomu ar savu ienākumu līmeni.

Patēriņa kredīts pret ķīlu: kad nepieciešams vairāk

Vairumā gadījumu patēriņa kredīts pret ķīlu ir pakalpojums personām ar negatīvu kredītvēsturi. Taču daži kreditori pieprasa ķīlas nodrošinājumu arī tad, ja aizņēmējam ir pozitīvs kredītvēstures statuss. Parasti ķīla ir nepieciešama apjomīgam aizdevumam, virs 1500 – 2000 eiro. Par ķīlas objektu kalpo vērtīgs īpašums, lielākoties mājoklis vai aizdevuma summai līdzvērtīga mājokļa daļa.

Lai saglabātu iespēju aizņemties bez ķīlas, ikvienam kredīta pretendentam vērts rūpēties par savu kredītvēsturi. Iepazīsties raksta turpinājumā ar atbildīgas aizņemšanās principiem un uzzini, kādi apstākļi ir piemēroti aizdevumam!

3 faktori, kas jāapdomā pirms aizņemšanās

Ikviens naudas aizdevums ir saistīts ar noteiktiem riskiem, taču aizņēmējs var minimizēt tos, aizņemoties atbildīgi. Apsver aizņemšanās iespēju tikai tad, ja:

  • aizdevuma izmantošanas mērķis ir skaidri zināms;
  • papildu nauda ir vajadzīga svarīgiem tēriņiem, no kuriem nevar atteikties vai rūpīgi pārdomātiem plāniem;
  • Tavi ikmēneša ienākumi ir pietiekami lieli, lai veiktu regulārus kredīta maksājumus un uzturētu sevi un savu ģimeni kredīta atmaksas laikā.

Nebanku kreditori parasti nejautā par kredīta izmantošanas mērķi, taču vienmēr izvērtē kredīta ņēmēja maksātspēju. Pašlaik Latvijas likumdošana nosaka, ka aizdevējam ir tiesības pieprasīt ienākumus apliecinošos dokumentus, ja prasītā kredīta summa pārsniedz 425 eiro. Lai apliecinātu savu maksātspēju, aizņēmējs var iesniegt izziņu no darbavietas un bankas konta izrakstu.

Ikvienam aizņēmējam tiek noteikts individuāls kredītlimits, kas ir atkarīgs no klienta maksātspējas, kā arī kredītvēstures statusa un iepriekšējās sadarbības ar kreditoru. Jaunajiem klientiem, klientiem ar negatīvu kredītvēsturi un personām 18 – 20 gadu vecumā var tikt piedāvāts mazāks kredītlimits. Kāpēc? Tāpēc ka atbildīgs kreditors pielāgo patēriņa kredītu aizņēmēja iespējām un nepiešķir aizdevumus, kas var pakļaut riskam aizņēmēja finanšu stabilitāti.

Kur meklēt draudzīgu patēriņa kredītu?

Ilgtermiņa naudas aizdevumi ir vieni no pieprasītākajiem Latvijas iedzīvotāju vidū. Pieprasījums vairo piedāvājumu, un tirgū parādās arvien jauni uzņēmumi, kas piedāvā ilgtermiņa aizdevumus. Meklējot, kur aizņemties naudu, dod priekšroku pazīstamam aizdevējam ar pietiekami lielu pieredzi, jo šādam uzņēmumam ir liels klientu skaits, tas labi pārzina Latvijas iedzīvotāju finanšu vajadzības, un tam ir resursi, kas ļauj īstenot klientiem draudzīgu politiku. Varbūt Tu jau nojauš, par kādu aizdevēju ir runa? Tas ir Credit24 – nebanku kreditors, kas zina, kas nepieciešams aizņēmējiem.

Credit24 patēriņa kredīti: dažu minūšu laikā

Credit24 piedāvā divus kredītu veidus ar vienādu kredītlimitu un kredīta termiņu, taču ar atšķirīgu atmaksas kārtību. Atkarībā no savām vajadzībām, aizņēmēji var izvēlēties patēriņa kredītu vai kredītlīniju. Abiem aizdevumiem ir kopīgas pazīmes:

  • kredītlimits līdz 4000 eiro;
  • atmaksas termiņš līdz 36 mēnešiem;
  • dienas procentu likme no 0,12%;

bezmaksas pieteikuma izskatīšana un naudas pārskaitīšana.

Patēriņa kredīts tiek pārskaitīts uz aizņēmēja bankas kontu vienā maksājumā, un procenti par kredīta izmantošanu tiek aprēķināti no aizdevuma apstiprināšanas dienas. Šādu pakalpojumu ieteicams izvēlēties, ja liela naudas summa ir vajadzīga konkrētam pirkumam.

Savukārt Credit24 kredītlīnija ir pieejama ar 30 dienu bezprocentu periodu, un aizņēmējs pats var izņemt vajadzīgās summas no sava kredītlīnijas konta. Pievērs uzmanību Credit24 kredītlīnijai, ja meklē papildu finanšu atbalstu ilgtermiņā, bet nezini, cik liela summa būs Tev nepieciešama.

Credit24 patēriņa kredīti tiek piešķirti personām vecumā no 18 līdz 70 gadiem, ar regulāriem ienākumiem un pietiekamu maksātspēju. Vai vēlies uzzināt vairāk par aizņemšanās nosacījumiem un visām Credit24 priekšrocībām? Tad ienāc aizdevēja mājaslapā https://credit24.com/lv/ un atrodi atbildes uz saviem jautājumiem!

LA.lv