Praktiski
Manas tiesības

Papardes zieda meklējumos. Vai drīkst pilsētas nomalē izvietot telti un iekurt pavisam nelielu ugunskuru?0

Foto – Shutterstock

Man neizdosies Līgosvētkos izbraukt zaļumos. Vai drīkst pilsētas nomalē izvietot telti un iekurt pavisam nelielu ugunskuru? Ugunsdrošību garantēju. ANDREJS

Ja vēlaties līgot pilsētas teritorijā, jāatceras, ka izvietot teltis un kurināt ugunskurus var tikai speciālās šim mērķim paredzētās vietās, kuras nosaka katras pilsētas pašvaldība. Ja nolemsiet to darīt kur citur pēc saviem ieskatiem, jums var nākties maksāt soda naudu.

Dažādās pašvaldībās sodi atšķiras. Piemēram, Jēkabpils sabiedriskās kārtības noteikumi paredz, ka par ugunskuru kurināšanu, naktsmītņu ierīkošanu un telšu uzstādīšanu ārpus šim mērķim speciāli ierīkotām vietām uzliek naudas sodu no 15 līdz 70 eiro. Ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda piemērošanas, – no 15 līdz 110 eiro. Ventspilī par telts uzstādīšanu vai patvaļīgu uguns kurināšanu sabiedriskajās vietās, izņemot vietas, kur tas ir atļauts, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 35 eiro. Par tādām pašām atkārtotām darbībām gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas naudas sods ir līdz 70 eiro.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

Arī Rīgā aizliegts kurināt ugunskuru ārpus pašvaldības speciāli šim nolūkam iekārtotām vietām, izņemot pašvaldībā saskaņotu pasākumu norises laikā un vietā. Par šo prasību neievērošanu uzliek naudas sodu līdz 142 eiro. Tāpat celt teltis un kurināt ugunskurus aizliegts Rīgas pilsētas peldvietās. Par to var uzlikt naudas sodu līdz 71 eiro.

LA.lv