Mājas, Sadzīves tehnika

Kādai jābūt labai pannai? Noslēpums izrādās vienkāršs, tev noteikti jāzina!

Foto - Anda Krauze

Tiekoties ar šefpavāru Māri Astiču, uzmanību piesaistīja virtuves plauktā noliktā panna. Pirmā doma – panna, triecoties pret grīdu, sašķīdusi divās daļās. Tas izrādījās uzskates līdzeklis topošajiem pavāriem, lai redzētu, cik daudz un kādi pārklājumi ir cepešpannai. – Titāna sakausējums, pretrūsas kārta, keramikas kārta un pretpiedeguma pārklājums – alternatīva teflonam, taču izturīgāks jaunākas paaudzes materiāls. Katrs slānītis ir tikai aptuveni milimetru biezs, bet alumīnija pamats ir vismaz 9–10 mm biezs. Pannai pats svarīgākais – lai apakša būtu bieza, jo tad tā spēj noturēt karstumu, – skaidro Māris Astičs.

Pannas lej no augstas kvalitātes alumīnija sakausējuma. Tad katru rūpīgi noslīpē un sedz pārklājumus: titāna–alumīnija oksīdu, kas mīkstajam alumīnijam piešķir cietību un nodilumizturību, minerālu daļiņu slāni, kas nodrošina izturību pret skrambām, un vēl vienu slāni, kas stiprina pretpiedeguma īpašības.

2 Komentāri

  1. Man nez kādēļ šķiet, ka tur nekam citam bez kārtīga čuguna nevajadzētu būt … Varbūt pastāstiet, cik ilgi tāds SENDVIČS kalpo?

Pievienot komentāru