Praktiski
Mājas

Padomi tiem, kas pārceļas uz jaunu dzīvesvietu0

Foto-Fotolia

Pārcelšanās uz jaunu dzīves vietu vienmēr saistīta ar steigu un stresu. Šie padomi noderēs, lai process būtu pēc iespējas mierīgāks, bet mantu kārtošana un atrašana – vieglāka.

1. Īsi pirms pārcelšanās apmeklējiet jauno dzīves vietu un pēc iespējas sakārtojiet sanitāro mezglu un virtuvi. Virtuvē atstājiet šķidrās ziepes, dvieli, papīra dvieļus un slotu, bet sanitārajā telpā – tualetes papīru, higiēnas piederumus un dvieli.

2. Pirms izvilkt visus vadus no saslēgtas aparatūras, ja nepieciešams, marķējiet katru vadu ar atšķirīgu krāsu un nofotografējiet visu vadu kopējo izvietojumu. Tad, ievācoties jaunajā mājoklī, aparatūras saslēgšana nesagādās grūtības un neaizņems ilgu laiku.

3. Lai kosmētikas, šampūnu, losjonu un citu pudelīšu saturs nejauši neizlītu kastē vai somā, veiciet drošības pasākumus. Noņemiet vāciņus, pārklājiet flakonu ar pārtikas plēvi un uzskrūvējiet vāciņus atpakaļ, bet plēvi pēc tam aizsieniet.

4. Dažādus sīkumus vislabāk sabērt atsevišķās papīra tūtās, ko noslēdz ar kancelejas knaģīšiem, bet virsū uzraksta, kas konkrētajā tūtā atrodams.

5. Ja nepieciešami ļoti nelieli maisiņi, tos iespējams izveidot no parastās līmlentes.

6. Traukus visparocīgāk kastēs ievietot nevis guļus, bet gan stāvus, līdzīgi kā vinila plates. Lai tie nesaplīstu, ieteicams kārtot pamīšus ar vienreizējiem papīra traukiem. Tas būs daudz ērtāk, nekā katru šķīvi tīt avīzē.

7. Visus svarīgos dokumentus ieteicams salikt vienkopus. No abām pusēm pārklāt ar kartonu un ievietot aizveramā plastmasas maisiņā.

8. Apģērbu ātri un ērti savākt tieši no skapja ar visiem pakaramajiem. Sabīdām pakaramos cieši līdzās un, sākot no apakšas, uzmaucam polietilēna maisu. Augšpusē aizsienam ar aukliņu. Šādā pat veidā maisu ērti atkal izpakot – visus pakaramos reizē uzkar uz stieņa, atsien aukliņu un noņem maisu.

9. Lai mantu izpakošana jaunajā mājoklī neradītu haosu, ieteicams tās salikt kastēs ar dažādas krāsas uzlīmēm. Krāsa norādīs telpu, uz kuru kaste jānes, bet uzraksts – kastes saturu.

10. Visas maza izmēra trauslās lietas ērti var iepakot siltās, blīvās zeķēs. Pārvedot nekas nesaplīsīs.

11. Ja iepriekšējā mājoklī uz paklāja palikuši nospiedumi no mēbelēm, tos viegli likvidēt, uzliekot uz nospiedumiem ledus gabaliņus. Pēc tam, kad ledus izkusis, paklāja šķiedru izsukā ar zobu birstīti.

LA.lv