Praktiski
Mājas

Kā gudri izvēlēties elektroenerģijas pakalpojuma sniedzēju un nepārmaksāt0


Elektrības skaitītājs.
Elektrības skaitītājs.
Foto: LETA

Nesekojot līdzi  – var nākties pārmaksāt

“Atveroties elektroenerģijas tirgum, likumdevējs paredzēja drošības mehānismu lietotājiem, kuru izvēlētais pakalpojuma sniedzējs kādu iemeslu dēļ vairs nespēj pildīt uzņemtās saistības.

Proti, gadījumos, kad lietotājs nav paspējis pārslēgt līgumu ar citu pakalpojuma sniedzēju, elektroenerģijas piegādi nodrošina sadales sistēmas operators pēdējās garantētas piegādes ietvaros.

Mehānisma mērķis – nodrošināt lietotājiem nepārtrauktu elektroenerģijas padevi. Taču kā pagaidu risinājums, tas arī maksā dārgāk,” skaidro Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas(SPRK) Enerģētikas departamenta pārstāvis Jānis Negribs.

Pēdējās garantētās piegādes (PGP) nodrošinātājs šobrīd ir AS “Latvenergo”, kas izvēlēts AS “Sadales tīkls” organizētā konkursa kārtībā. Kā liecina publiski pieejamā informācija – AS “Latvenergo” noteiktais uzcenojums šī gada novembrim ir 0,01770 EUR/kWh.

Attiecīgi lietotājiem, kuri nokļūst PGP, ir pienākums par saņemto pakalpojumu norēķināties pēc AS “Latvenergo” izrakstītā rēķina.

“Tam nav jābūt gadījumam, kad kāds no elektroenerģijas tirgotājiem pārtrauc pakalpojuma sniegšanu. Tas var notikt arī tad, lietotājs nav laikus pamanījis līguma ar savu elektroenerģijas tirgotāju beigu termiņu un to pagarinājis.

Lai šādā situācijā nenonāktu, ir rūpīgi jāseko līdzi ne tikai saviem elektrības rēķiniem, bet arī noslēgtā līguma termiņam, lai pēcāk nenāktos pārmaksāt,” norāda J.Negribs.

Padomi, kā gudri izvēlēties elektroenerģijas pakalpojuma sniedzēju:

1. Elektroenerģijas tirgotāja maiņa iespējama reizi mēnesī. Lai no nākamā mēneša 1.datuma elektroenerģiju saņemtu no jaunā pakalpojuma sniedzēja, lietotājam un tirgotājam par to jāvienojas līdz esošā mēneša 15.datumam.

2. SPRK reģistrā (labajā sāna sadaļā “Nozare” atzīmēt “Elektroenerģijas tirgošana”) uzzini, kādi pakalpojuma sniedzēji ir Latvijā (šobrīd oficiāli reģistrēti 37).

3. Iepazīties ar tirgotāju piedāvājumu viņu tīmekļvietnēs.

4. Tirgotāju piedāvājumu salīdzini ar SPRK izstrādāto pirmā pusgada cenas indikatoru – vidējā svērtā cena elektroenerģijas tirgū mājsaimniecības lietotājiem – 0,05856 EUR/MWh, juridiskajām personām – 0,04672 EUR/MWh.

5. Lai ietaupītu, atbilstoši saviem elektroenerģijas lietošanas paradumiem, izvēlies starp fiksētas un mainīgas cenas līgumu.

6. Uzrunā izvēlēto komersantu, norādot adresi, kurā vēlies saņemt pakalpojumu.

Saistītie raksti

7. Vienojies par vēlamo maksājuma veidu – pēc faktiskajiem skaitītāja rādījumiem vai izlīdzinātu maksājumu.

8. Pēc piedāvājuma saņemšanas pārliecinies, ka tas atbilst vēlamajiem nosacījumiem. Ja izvēlējies fiksētas cenas līgumu, ņem vērā līgumā iekļautās iespējamās soda sankcijas līguma laušanas gadījumā.

9. Neskaidrību gadījumā vērsies SPRK, zvanot 67097200.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Vai var piedzīt alimentus, ja laulība oficiāli nav šķirta?
21 stundas
PL
Praktiskais Latvietis
Praktiski
Mikoloģe: “Sēņošanas sezona īsti nebeidzas nekad. Vēl joprojām mežos lasa baravikas un gailenes”
22 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Īstais laiks izgriezt krūmus. Klūgas noderēs dārzam un dekoriem
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Ar IIN neapliekamais nākamgad lielāks. Skaidrojam, kuri būs lielākie ieguvēji
1 stunda
LE
LETA
Dabā
No piektdienas kļūs krietni aukstāks
42 minūtes
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: “Atlaist Saeimu!” atkal modē
53 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Tirgus sastingst gaidās. Četrus mēnešus vērtēs “Bites”un “Baltcom”apvienošanu.
36 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Prasības dzērienu depozīta sistēmai sola izstrādāt pēc iespējas ātrāk
1 stunda