Praktiski
Mājas

Padomi ekonomiskai dzīvokļa “uzfrišināšanai”0


Polsterēto sēdekli parasti var viegli noņemt. Senākiem krēsliem tas ir stingri ielikts koka konstrukcijā, bet jaunākiem pieskrūvēts. Noņem veco audumu, kas piestiprināts ar skavām vai pielīmēts. Sēdekļa pamatni notīra no vecā pildījuma un gružiem.
Polsterēto sēdekli parasti var viegli noņemt. Senākiem krēsliem tas ir stingri ielikts koka konstrukcijā, bet jaunākiem pieskrūvēts. Noņem veco audumu, kas piestiprināts ar skavām vai pielīmēts. Sēdekļa pamatni notīra no vecā pildījuma un gružiem.
Foto – Valdis Semjonovs

Lai atsvaidzinātu savu mitekli, ne vienmēr ir nepieciešams dārgs kapitālremonts. Ar izdomu un nelielu piepūli tu vari atjaunināt sava mājokli, liekot tam izskatīties kā jaunam.

Lai istaba atgūtu svaigumu, reizēm pietiek atsvaidzināt un perfekti nostrādāt tikai atsevišķas detaļas, atjaunojot mājās komfortu un mājīgumu.

Ja tev šķiet, ka durvis ir nobružājušās

Viens no galvenajiem elementiem, kas atsvaidzinās istabu ir tīras un glītas durvis. Tu vari tās krāsot, lakot vai aplīmēt ar dekoratīvām tapetēm. Svaigais krāsojums ienesīs istabā spēcīgu, svaigu akcentu. Vispirms ar špakteles lāpstiņu nokasi veco krāsu. Lai krāsa vieglāk atdalītos, talkā ņemot fēnu, beigās durvis norīvē ar smilšpapīru. Mērķis nav par katru cenu atbrīvoties no vecās krāsas (ja vien nevēlies durvis dabīgajā koka krāsā), mērķis ir panākt gludu virsmu. Ja vecā krāsa ir tikai nodilusi un nav izveidojušās nekādas reljefas iedobes, vari jauno krāsas slāni klāt uzreiz uz vecās krāsas.

Durvju krāsu izraugies saskanīgu ar galvenajām istabas detaļām vai dekoriem, piemēram, ar grīdu, ar mēbelēm.

Ja šķiet, ka jāpārlīmē tapetes

Viens no ekonomiskākajiem sienu atsvaidzināšanas veidiem ir to nokrāsošana, turklāt nav visas sienas jākrāso vienādas. Ja vēlies košus akcentus ar tapetēm, uzlīmē tapetes tikai uz vienas sienas vai divām. Var līmēt arī saskanīgas dažāda veida tapetes.

Turklāt, ja nelīmē visu istabu ar viena veida tapetēm, sienas var remontēt vienu pēc otras, nevis visas uzreiz.

Apnikuši krēsli?

Mīkstajām mēbelēm var pārvilkt audumu vai vismaz uzšūt dekoratīvus pārvalkus, ja trūkst līdzekļu nopietnākam remontam.

Ja, piemēram, koka krēsliem uzšūsi jaunus krāsainus, polsterētus pārklājus, radīsi iespaidu, ka esi iegādājusies jaunas mēbeles.

Vecas un nolietojušās masīvkoka mēbeles?

Vecas mēbeles nenozīmē, ka tās ir jāmet laukā. Masīvkoka mēbeles var krāsot, gan vienkrāsainas, gan rakstainas, svītrainas un punktainas. Tās var aplīmēt ar tapetēm, ar dekoratīviem audumiem. Tava mēbele ir antīka? Tad to notīri un eļļo ar lineļļu. Tu iegūsi glītu un vērtīgu mēbeli.

Tu gribi kaut ko izmainīt?

Vēlies kaut kā atsvaidzināt istabu? Nomaini dzīvoklī aizkarus, dīvāna spilvenus, nomaini lustru vai lampas, nomaini paklāju uz grīdas, uzsedz gultai jaunu pārklāju. Tekstilijas un gaismas ķermeņi dara brīnumus. Izmainot tikai šādas detaļas, tu iegūsi jaunu, atsvaidzinātu telpu.

Ja tev šķiet, ka jākrāso grīda

Grīda var kļūt par interjera galveno detaļu. Ja tavs dzīvoklis ir vienkāršs un nav daudz mēbeļu, tu vari atļauties ļoti dekoratīvu, košu un pat rakstainu grīdu. Arī, ja krāso vienkrāsainu grīdu, tai nav jābūt tikai brūnai. Tā var būt jebkurā krāsā, baltu ieskaitot.

Ja tev šķiet, ka pietrūkst mājīguma
Ja pietrūkst mājīguma, bet nezini kas ir tas, kā tev trūkst, ienes istabā augus. Tie atdzīvinās pat vissastingušāko interjeru. Tie palīdzēs radīt mājas sajūtu.

 

LA.lv
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
Bildēs labāk nekā patiesībā? Dizaina “drīkst” un “nedrīkst”
1 diena
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Holandes dārzkopju ideja – brīnišķīgas puķu dobes piemājas teritorijā
2 dienas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Kā ražotāji mūs krāpj? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Latvijā
“Latvija veidojas kā nopietns reģionālais digitālo tehnoloģiju centrs.” INTERVIJA ar “LVRTC” vadītāju Edmundu Beļski 1
Intervija 8 stundas
LE
LETA
Sports
Gulbim turpinās lejupslīde ATP pasaules rangā
10 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Dabā
Stikla rūpnīcas Latvijā vairs nav, nevienam tā vākšana īpaši izdevīga nav…
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Sitiens bija riktīgs…” Ķeguma pusē avarē mikroautobuss un vieglais auto
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferus šonedēļ sāks kontrolēt ar kameru aprīkota netrafarēta policijas automašīna
10 stundas