Daiļdārzs, Dārzs

Padomi dārzkopjiem un puķkopjiem no tautas gudrībām

Foto - Zanda Birze

Tautas gudrībā un praktiskajā pieredzē var atrast vērtīgus padomus. Lūk, daži žurnāla “Praktiskais Latvietis” lasītāju un dārzkopības entuziastu ieteikumi.

• Rudzupuķes sēj augustā. Ja vēlaties, lai rudzupuķes nākampavasar ziedētu jau maija pirmajā pusē, sēklas jāsēj augustā. Tās uzdīgs, sazaļos un pārziemos līdzīgi kā ziemāji. Rudzupuķes sala nebaidās, var audzēt tāpat kā rudzus.

• Kaitēkļiem nepatīk pipari. Lai kaitēkļi neapēstu rāceņus, kāļus, kolrābjus un citus kāpostaugus, iesaka dobēm uzkaisīt maltus melnos piparus. To asā smarža kaitēkļiem nepatiks, un rāceņi paliks neskarti. Protams, tas jādara tad, kad netiek prognozēts lietus, lai tas uzreiz neaizskalotu piparus.

• Auzas iznīdē mārrutkus. Vietā, kur kādreiz audzēti šie daudzgadīgie garšaugi, tos ir ļoti grūti iznīdēt, jo katrs sīkākais sakņu gabaliņš izaug par jaunu mārrutku. Lasītājs Jānis Lācis no Vidrižu pagasta dod padomu piesārņotās platībās iesēt auzas. Nākamajā gadā vairs nebūs neviena mārrutka! Viņš pats tā rīkojies un ticis vaļā no mārrutkiem.

Pievienot komentāru