Dārzs, Sakņu dārzs

Otrā dārzkopības sezona. 10 dārzeņi, kurus vari stādīt vēlā vasarā

1. Pupas

1no10

Tas ir atkarīgs no vietas, kurā dzīvo, bet joprojām ir iespējams kaut ko iestādīt, pat pēdējā vasaras mēnesī. Šis ir piemērots laiks lapu salātiem vai citiem dārzeņiem ar ātri augošām saknēm. Vasaras pēdējie mēneši ir ideāli piemēroti, lai sāktu audzēt otrajai dārzkopības sezonai. Dārzs nodrošinās tevi ar dārzeņiem vēl rudenī. Tā kā tavā dārzā tagad būs vairāk vietas, tu vari sākt stādīt pārziemojošos augus, piemēram, Briseles kāpostus. Tālāk daži lieliski piemēri un padomi, kā tos iestādīt.

ir ļoti viegli izaudzēt no sēklām. Pēdējā iespēja tās iesēt ir divus mēnešus pirms salnas. Tas nozīmē, ka augusta sākums ir pēdējais laiks! Tu vari iestādīt gan krūmu, gan mietu pupus. Šis dārzenis augs vēl labāk un ātrāk tagad, kad augsne un gaiss ir uzsiluši. Tu vari iesēt to ik pēc trim nedēļām, lai novāktu to ilgākā laika periodā.

 1. Pupas
 2. Ziemas un rudens kabači
 3. Burkāni
 4. Brokoļi
 5. Gurķi
 6. Salāti un citi lapu dārzeņi
 7. Baklažāni
 8. Redīsi
 9. Spināti
 10. Zirņi

6 Komentāri

 1. Šitāds sviests dārzkopībā sen nebija lasīts, jūtu līdzi tam nabadziņam, kurš šī raksta iespaidā augustā mēģinās “iestādīt gan krūmu, gan mietu pupus” utt.

 2. Pārkopēts… Es arī pievienošu pamācības Vidusjūras krastā dzīvojošiem dārzkopjiem: Oktobrī, kad sākas pirmais lietus un sāk ienākties apelsīni, jādomā par ziemas dārzeņu sēju, lai sagādātu smaržīgus zaļumus Ziemsvētku galdam. Jāstāda sīpoli zaļo lociņu iegūšanai un jāsēj lapu pētersīļi. Īstais laiks arī stādīt pupas un pupiņas, kas vācamas janvārī. Gurķus un tomātus sēt gan par agru, jo tiem nepatīk auksts, mitrs laiks. Tos sējiet tieši dobē februāra sākumā, tāpat kā arbūzus un melones. 😀

Pievienot komentāru