Praktiski
Dārzs

Otrā dārzkopības sezona. 10 dārzeņi, kurus vari stādīt vēlā vasarā0

Pupas

Tas ir atkarīgs no vietas, kurā dzīvo, bet joprojām ir iespējams kaut ko iestādīt, pat pēdējā vasaras mēnesī. Šis ir piemērots laiks lapu salātiem vai citiem dārzeņiem ar ātri augošām saknēm. Vasaras pēdējie mēneši ir ideāli piemēroti, lai sāktu audzēt otrajai dārzkopības sezonai. Dārzs nodrošinās tevi ar dārzeņiem vēl rudenī. Tā kā tavā dārzā tagad būs vairāk vietas, tu vari sākt stādīt pārziemojošos augus, piemēram, Briseles kāpostus. Tālāk daži lieliski piemēri un padomi, kā tos iestādīt.

Pupas ir ļoti viegli izaudzēt no sēklām. Pēdējā iespēja tās iesēt ir divus mēnešus pirms salnas. Tas nozīmē, ka augusta sākums ir pēdējais laiks! Tu vari iestādīt gan krūmu, gan mietu pupus. Šis dārzenis augs vēl labāk un ātrak tagad, kad augsne un gaiss ir uzsiluši. Tu vari iesēt to ik pēc trim nedēļām, lai novāktu to ilgākā laika periodā.

Ziemas un rudens kabači

Ziemas un rudens kabačiem ir daudz biezāka miza nekā vasaras šķirnēm. Tiem patīk pilns saulaina vieta un labi drenēta augsne, kas padara tos par perfektiem kandidātiem vasaras stādīšanai. Ja tavā dārzā nav daudz vietas, vari stādīt kādu no krūmu šķirnēm, bet, ja vietas netrūkst, vari izmantot visas vīteņaugu šķirnes.

Burkāni


Augusta sākums ir pēdējais laiks, kurš piemērots burkānu sēšanai. Ideālā gadījumā tiem jāaug pilnā saulesgaismā, bet spēj iztikt arī daļēji apēnoti. Pirms sēšanas pārliecinies, ka augsnē nav akmeņu.

Brokoļi

Dažas brokoļu šķirnes var tikt stādītas pat rudenī, un tie būs novācami novembrī. Tu vari izvēlēties, piemēram, ‘Calabrese’ brokoļus. Brokoļiem nepieciešama pilna saules gaisma un augsne, kura ir auglīga, mitra un mazliet skāba.

Gurķi

Uzmanīgi izvēlies atbilstošāko šķirni atkarībā no tā, cik daudz vietas tev ir dārzā. Vīteņgurķi parasti garšo labāk, bet tiem nepieciešama daudz lielāka platība nekā krūmu šķirnēm. Šiem atsvaidzinošajiem dārzeņiem ir nepieciešama pilna saules gaisma un bagātīga augsne. Neaizmirsti regulāri tos aplaistīt.

Salāti un citi lapu dārzeņi

Salātus var iesēt arī augustā. Centies audzēt ātri novācamas šķirnes, kuras paspēs izaugt vēl pirms aukstā laika. Citas salātlapas, kuras vari iesēt, ir zemeskreses un kukurūzas salāti. Tie sniegs ražu arī rudenī.

Baklažāni

Baklažāniem ir nepieciešams daudz saules gaismas un silta, labi drenēta augsne. Par spīti augu mīlestībai pret karstumu, baklažāniem patīk vēsākas saknes. Ieteicams noklāt zemi ap tiem ar mulču. Augsnei vajadzētu būt mitrai, bet ne piemirkušai.

Redīsi

Redīsus ir viegli un ātri izaudzēt. Šos dārzeņus vari sēt visas vasaras garumā. Tie būs gatavi 30 dienas pēc iestādīšanas. Iestādi tos auglīgā, mitrumu aizturošā augsnē. Labākai augšanai ieteicams izņemt visus akmeņus un zariņus no augsnes un padarīt to vaļīgu.

Spināti

Spināti ir vēsāku laikapstākļu dārzeņi. Tos lieliski var audzēt augustā. Karstākās sezonās pat labāk ir pagaidīt līdz rudenim. Spināti visātrāk un labāk aug labi drenētā un bagātīgā augsnē, kuras pH līmenis ir no 6.5 līdz 7.

Zirņi

Foto – Lāsma Rabante

Ir dažas šķirnes, kā, piemēram, zaļie un cukurzirņi, kurus vari iestādīt augustā. Arī zirņiem patīk pilns saules apgaismojums. Pārliecinies, ka augsne ir auglīga un labi drenēta. Ja tu plāno audzēt zirņus no sēklām, pirms sēšanas iemērc tās uz nakti ūdeni.

LA.lv