Praktiski
Mājas

Oriģinālas idejas, kā dzīvoklī stilīgi “ieziemot” velosipēdu0

Foto: publicitātes

Ziema vairs nav aiz kalniem, un arī pašiem aktīvākajiem riteņbraucējiem tomēr jāsamierinās, ka aktīvais draugs uz pāris mēnešiem būs jāatstāj mājās, nemaz nerunājot par svētdienas pedāļu minējiem.

Problēma tikai, kur to novietot? Ja neesi savrupmājas īpašnieks vai tāda nama īrnieks, kur pieejamas īpašas novietnes velosipēdiem, varbūt noderēs šīs idejas.

Sienas stiprinājumi

Ja dzīvojat savā, nevis īrētā mājoklī, droši var izmantot sienas stiprinājumus – speciālus āķus un kronšteinus vai pašdarinātus turētājus – koka puļķus, leņķīšus u. tmldz. Velosipēdus uz šiem stiprinājumiem var glabā divējādi – gan horizontāli, nedaudz paceļot uz augšu no grīdas līmeņa (tā, lai būtu ērti uzkopt grīdu zem tā), gan vertikāli, paceļot priekšējo riteni (tomēr šis nebūs izdevīgs risinājums smagākam ritenim).
Izmaksas 6-40 eiro.

Novietne pie griestiem

Ja mājoklis ir gana mazs, un atvēlēt sienu divritenim ir liela greznība, var mēģināt izmantot novietni pie sienas, tuvāk griestiem, vai tieši pie griestiem (izdevīgi, ja mājoklim ir augsti griesti).

Šim risinājumam arī izmanto speciālus āķus, kronšteinus un trosītes, kurās divriteni var arī iekārt.

Galvenais, pirms stiprinājumu ierīkošanas jāpārliecinās par griestu izturību (piemēram, piekaramie griesti šādam nolūkam nebūs piemēroti).
Izmaksas 10 -50 eiro.

Oriģinālas idejas, kā dzīvoklī "ieziemot" velosipēdu

Grīdas statīvi

Grīdas statīvi ir izdevīgi, ja ģimenei ir vairāki velosipēdi. Visbiežāk tas ir neliels statīvs, ko novieto uz grīdas, un tajā nostiprina velosipēda priekšējo riteni. Tomēr, šim variantam ir tikai viens pluss –ritenis tiek noturēts stabilā stāvoklī, bet diemžēl aizņem daudz vietas. Citādāk ir ar brīvi stāvošiem statīviem, kuros riteni var iekārt – vertikāli vai horizontāli.
Izmaksas no 30 eiro.

Integrēšana interjera mēbelēs un plauktos

Šis ir ļoti mūsdienīgs variants, kas nozīmē velosipēdu uztvert kā daļu no telpas interjera. Šim nolūkam var izmantot pietiekami izturīgas plauktu sistēmas, atsevišķus plauktus vai speciālas, velosipēda novietošanai paredzētas mēbeles.

Līdz ar to tiek iegūta interjera mēbele divi vienā – piemēram, priekšnama plaukts, ko izmanto aksesuāru novietošanai un vienlaikus velosipēda balstīšanai. Mēbeļu dizaineri pēdējā laikā īpaši piedomājuši par šādiem risinājumiem, izmantojot arī šīm nolūkam neierastas mēbeles.

Piemēram, rakstāmgalds Chol1 ar speciālām nišām, kas velosipēda riepas notur savā vietā.

Galdā var izvietot trīs dažādus riteņu izmērus. Izgatavots no priedes, un tam ir trīs apdares veidi – balts, dabīgs un tumšs. Izmaksas no 10 (ja plauktu pielāgo pats) līdz vairākiem simtiem eiro.

Pārsegi

Saistītie raksti

Velosipēda pārsegs tiek izgatavots no speciāla elastīga auduma, ko vienkārši uzvelk pāri velosipēda ritošajai daļai. Tas pasargā riteni no putekļiem, gružiem, kā arī padara ērtāku mājinieku kustību telpā ap velosipēdu.

Turklāt, velosipēda pirmais dizaina pārsega zīmols Velosock radīts Latvijā. Pārsegi pieejami visdažādākajās krāsās un apdrukās, līdz ar to tos var ļoti veiksmīgi pieskaņot interjera noskaņai un padarīt tajā novietoto velosipēdu par savdabīgu dekoru. Izmaksas ap 50 eiro.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
4 padomi šoferiem – kā ietaupīt un dzīvot “zaļāk”
21 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Nozaudēta algas nodokļu grāmatiņa. Kā pierādīt darba stāžu?
22 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Lai peles nedanco pa galdu un mīlulis laimīgs – dabīgas metodes pret nevēlamiem grauzējiem mājās 1
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Latvijā
“Bankas kredītus nedod un baidās no savas ēnas.” Par reputāciju un valsts attīstību saruna ar Innu Šteinbuku
32 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Aculiecinieks par traģisko negadījumu uz sliedēm
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Pēc strādnieka nokrišanas no jumta atkāpjas VNĪ valdes locekle 1
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Venēciju skāruši spēcīgākie plūdi pusgadsimta laikā
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētkos būs maz nokrišņu: pirmās prognozes nedēļas nogalei
2 stundas