Praktiski
Mājas

Oriģinālas idejas, kā dzīvoklī stilīgi “ieziemot” velosipēdu0

Foto: publicitātes

Ziema vairs nav aiz kalniem, un arī pašiem aktīvākajiem riteņbraucējiem tomēr jāsamierinās, ka aktīvais draugs uz pāris mēnešiem būs jāatstāj mājās, nemaz nerunājot par svētdienas pedāļu minējiem.

Problēma tikai, kur to novietot? Ja neesi savrupmājas īpašnieks vai tāda nama īrnieks, kur pieejamas īpašas novietnes velosipēdiem, varbūt noderēs šīs idejas.

Sienas stiprinājumi

Ja dzīvojat savā, nevis īrētā mājoklī, droši var izmantot sienas stiprinājumus – speciālus āķus un kronšteinus vai pašdarinātus turētājus – koka puļķus, leņķīšus u. tmldz. Velosipēdus uz šiem stiprinājumiem var glabā divējādi – gan horizontāli, nedaudz paceļot uz augšu no grīdas līmeņa (tā, lai būtu ērti uzkopt grīdu zem tā), gan vertikāli, paceļot priekšējo riteni (tomēr šis nebūs izdevīgs risinājums smagākam ritenim).
Izmaksas 6-40 eiro.

Novietne pie griestiem

Ja mājoklis ir gana mazs, un atvēlēt sienu divritenim ir liela greznība, var mēģināt izmantot novietni pie sienas, tuvāk griestiem, vai tieši pie griestiem (izdevīgi, ja mājoklim ir augsti griesti).

Šim risinājumam arī izmanto speciālus āķus, kronšteinus un trosītes, kurās divriteni var arī iekārt.

Galvenais, pirms stiprinājumu ierīkošanas jāpārliecinās par griestu izturību (piemēram, piekaramie griesti šādam nolūkam nebūs piemēroti).
Izmaksas 10 -50 eiro.

Oriģinālas idejas, kā dzīvoklī "ieziemot" velosipēdu

Grīdas statīvi

Grīdas statīvi ir izdevīgi, ja ģimenei ir vairāki velosipēdi. Visbiežāk tas ir neliels statīvs, ko novieto uz grīdas, un tajā nostiprina velosipēda priekšējo riteni. Tomēr, šim variantam ir tikai viens pluss –ritenis tiek noturēts stabilā stāvoklī, bet diemžēl aizņem daudz vietas. Citādāk ir ar brīvi stāvošiem statīviem, kuros riteni var iekārt – vertikāli vai horizontāli.
Izmaksas no 30 eiro.

Integrēšana interjera mēbelēs un plauktos

Šis ir ļoti mūsdienīgs variants, kas nozīmē velosipēdu uztvert kā daļu no telpas interjera. Šim nolūkam var izmantot pietiekami izturīgas plauktu sistēmas, atsevišķus plauktus vai speciālas, velosipēda novietošanai paredzētas mēbeles.

Līdz ar to tiek iegūta interjera mēbele divi vienā – piemēram, priekšnama plaukts, ko izmanto aksesuāru novietošanai un vienlaikus velosipēda balstīšanai. Mēbeļu dizaineri pēdējā laikā īpaši piedomājuši par šādiem risinājumiem, izmantojot arī šīm nolūkam neierastas mēbeles.

Piemēram, rakstāmgalds Chol1 ar speciālām nišām, kas velosipēda riepas notur savā vietā.

Galdā var izvietot trīs dažādus riteņu izmērus. Izgatavots no priedes, un tam ir trīs apdares veidi – balts, dabīgs un tumšs. Izmaksas no 10 (ja plauktu pielāgo pats) līdz vairākiem simtiem eiro.

Pārsegi

Saistītie raksti

Velosipēda pārsegs tiek izgatavots no speciāla elastīga auduma, ko vienkārši uzvelk pāri velosipēda ritošajai daļai. Tas pasargā riteni no putekļiem, gružiem, kā arī padara ērtāku mājinieku kustību telpā ap velosipēdu.

Turklāt, velosipēda pirmais dizaina pārsega zīmols Velosock radīts Latvijā. Pārsegi pieejami visdažādākajās krāsās un apdrukās, līdz ar to tos var ļoti veiksmīgi pieskaņot interjera noskaņai un padarīt tajā novietoto velosipēdu par savdabīgu dekoru. Izmaksas ap 50 eiro.

LA.lv
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Iegriez dienu ar burvīgiem biezpiena kēksiņiem!
7 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Vai tradicionālos kalendārus aizstās viedierīču plānotāji? Cik daudzi Latvijā vēl lieto sienas vai galda kalendārus?
7 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Steidzīgajiem darbdienu vakariem: 5 padomi ātrākai un daudzveidīgākai ģimenes maltīšu pagatavošanai
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
VARAM rosinās Rīgas domes atlaišanu 1
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Nokrišņi gan naktī, gan dienā: prognoze sestdienai
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Sociologs izsakās, kam būs liela nozīme ārkārtas vēlēšanās Rīgā
24 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Pirmie komentāri pēc Pūces rīkojuma rosināt Rīgas domes atlaišanu 1
1 stunda