Dārzs, Telpaugi

Orhideju pavairošanas noslēpumi: kā no viena auga iegūt 100

Foto-Shutterstock

Orhidejas ir daudzu puķkopju mīļākie ziedi. Šie augi ir diezgan prasīgi. Lai gan daudzas orhidejas tīri labi jūtas mājās arī bez īpašas kopšanas. Ja vēlaties, lai jūsu mājoklis pārvēršas par orhideju dārzu, nav nepieciešami lieli līdzekļi. Ir veids, kā no viena auga iegūt 100.

Pavairošana ar sakņu stimulēšanu

Iegādājas sfagnu sūnas ziedu veikaliņā. Iemērc tās ūdenī.
orhideja2Pēc tam no tām saripina bumbiņu, kuru aptin apkārt orhidejas zariņam (skatīt attēlu). Diegs nedrīkst stipri nospiest augu. Sūnu bumbiņu ietin plēvē. Plēvi katru dienu noņem no auga apmēram uz stundu, sūnas vajag apsmidzināt ar ūdeni. Pēc 9 – 11 dienām uz auga parādīsies saknītes. Augu var stādīt, kad ir vismaz trīs, četras saknītes.

Pavairošana ar spraudeņiem

Noziedējušai orhidejai nogriež ziedkātu. To sadala 10–12 cm lielos gabalos.

Speciāli orhidejām paredzētā podiņā apakšā ieber nedaudz smiltis, virsū liek sūnas, visu salaista. Saliek spraudeņus, atstarpei starp tiem jābūt 3 cm. Podiņu pārsedz ar plēvi.

Divas reizes dienā plēvi noņem uz 20–25 minūtēm un viegli apsmidzina augsni. Telpā nepieciešams radīt temperatūras maiņu, lai naktī tā samazinātos par 4 °C.

Apmēram pēc 4 mēnešiem augus var stādīt atsevišķos podiņos.

Reizi nedēļā ziedošos augus nepieciešams mēslot, pirms tam aplaistot tos ar ūdeni. Pēc tam mēslojumu atšķaida ar ūdeni lielākā traukā, kurā iemērc orhideju ar visu podu uz 40 minūtēm, lai atdzeras.

3 Komentāri

  1. Ja pavairošana būtu tik viegla tad orhidejas nemaksātu tik, cik viņas maksā. Ar līdzīga satura ,,gudrībām,, un to neveiksmīgajiem sekotājiem man nākas saskarties laiku pa laikam. Nemaz nešaubos, ka pēc kāda laiciņa man atkal pienāks kāda vēstule vai telefona zvans ar jautājumu:,, Ko es nepareizi izdarīju?,,.

Pievienot komentāru