Praktiski
Mājas

Omītes trauku otrā dzīve. 20 fantastiskas foto idejas0

Foto: womanway

Kā zināms, nav nekā mūžīga: vecā vietā vienmēr nāk jaunais. Un pat ar mums ierastajiem sadzīves priekšmetiem ir tāda pati situācija: katrai saimniecei vienmēr izveidojas kalns nevajadzīgu vecu trauku un galda piederumu, kurus izmantot vairs nevar, bet izmest žēl.

Ja esi apveltīts ar fantāziju un darba mīlestību, tu spēsi no šiem priekšmetiem izveidot visīstākos šedevrus, kādus neatradīsi veikalos vai savu paziņu dzīvokļos. Piedāvājam 20 interesantu, neparastu pielietojumu veciem traukiem, kurus īstenot dzīvē ne pavisam nav sarežģīti un kuri priecēs tavas acis ilgu laiku.

1. Neparasta lustra no vecām tasītēm un šķīvjiem
No veciem traukiem tu vari radīt visdažādākās lustras. Lūk, piemēram, šādus jaukus variantus ar tasītēm un šķīvjiem. Ja ir vēlme, vari izmantot arī tējkannu. Par pamatu ņem jebkuru vecu lustru, pieslēdz fantāziju un uz priekšu.

Foto: womanway

2. Lustra no vecām bļodiņām
Lustras izgatavošanai vari izmantot vecas nelielas bļodiņas vai traukus. Izgatavo lustru ķekara veidā, ievietojot katrā traukā lampiņu un nostiprinot to visu augšā. Izskatās ļoti radoši.

Foto: womanway

3. Lustra no karotēm un tasītēm
Vēl viens lustras variants – no karotēm un tasītēm. Tasītēs ievieto lampiņas, bet karotes krāšņo lustru no augšpuses un/vai apakšpuses. Šāds neparasts risinājums piešķirs tavam virtuves interjeram mūsdienīgumu un omulību.

Foto: womanway

4. Gaismeklis no tasītes
No vienas skaistas tasītes tu viegli varēsi izgatavot jauku sienas gaismekli. Ievieto lampiņu tasītē un nostiprini to ar vadu – šāds priekšmets atsvaidzinās tavu istabu un nodrošinās maigu romantisku apgaismojumu.

Foto: womanway

5. Svečturi no veciem traukiem
Vecas tasītes, trauki, bļodiņas var izmantot kā svečturus. Lai to paveiktu, tev vajadzēs vien uzmanīgi ieliet vasku traukā vai ielikt tajā gatavu sveci. Vari izvēlēties aromātisku vasku – patīkama smarža visā istabā garantēta.

6. Puķu podi no kastroļiem un bļodām
Kastroļus un dziļas bļodas var izmantot kā puķu podus – tas piešķirs tavam interjeram vieglu nepiespiestību kantrī stilā. Kas attiecas uz augstām karafēm, tu vari noņemt no tām rokturi un pārvērst tās par brīnišķīgu vāzi pavasara ziediem.

Foto: womanway

7. Sienas rotājums no pannas
Vecu pannu no iekšpuses var nokrāsot, izrotāt ar zīmējumiem, pievienot aplikācijas, nedaudz dekora no lentītēm, bantītēm un piekārt pie sienas kā neparastu panno – viesi būs patīkami pārsteigti.

Foto: womanway

8. Šķīvis pulkstenis
No liela veca šķīvja ar skaistiem rakstiem var izgatavot burvīgu virtuves pulksteni. Lai to paveiktu, piestiprini tam ciparnīcu vai tikai rādītājus – tā tu vienmēr zināsi pareizu laiku un baudīsi skaistumu.

Foto: womanway

9. Sienas dekors no dakšiņām un karotēm
Dakšiņas un karotes var padarīt par īstas gleznas elementiem. Tu vari vienkārši piestiprināt galda piederumu pie krāsaina koka un pievienot nedaudz dekora vai arī izgatavot īstu šedevru no desmitiem karošu un dakšiņu – viss atkarīgs no tavas fantāzijas. Karotes un dakšiņas var kļūt arī par brīnišķīgu atslēgu pakaramo.

Foto: womanway

10. Fotogrāfijas turētājs no saliektas dakšiņas
Dakšiņa ar saliektiem zobiņiem var kļūt par neparastu statueti un tava galda rotājumu. Vienkārši saloki zobiņus vēl vairāk uz dažādām pusēm, lai dakšiņa pati varētu stāvēt uz stingra pamata.

Foto: womanway

11. Rotaslietu turētājs no karotes
Karote ar saliektu kātu var kļūt par brīnišķīgu gredzenu un auskaru turētāju. Tavs uzdevums – novietot karoti tā, lai tā stingri turētos.

Foto: womanway

12. Ziedu vāze no veciem traukiem un trikotāžas
No vecas karafes vai poda var izveidot jauku vāzīti, aptinot to ar spilgtu trikotāžu vai adītu audumu. Izvēlies spilgtu audumu – tā pavasara ziedi izskatīsies vēl skaistāk.

Foto: womanway

13. Dvieļu un virtuves piederumu pakaramie
Karotes un dakšiņas ar saliektiem rokturiem var kļūt par brīnišķīgiem dvieļu un virtuves piederumu turētājiem – praktiski, ērti un neparasti.

Foto: womanway

14. Neliels dārziņš stikla salātu bļodā vai kastrolī
Tu vari ne tikai likt ziedus vecos mājsaimniecības priekšmetos, bet arī audzēt tos tieši tur, izveidojot kaut ko līdzīgu iestiklotam mini dārziņam. Šim mērķim noderēs priekšmeti no caurspīdīga stikla.

15. Adatu kastīte no veca sālstrauka
Vecu sālstrauku vai piparu trauciņu var apšūt ar skaistu audumu un izmantot to kā kastīti, kur glabāt adatas, uzpirksteņus un nelielus dekora elementus.

Foto: womanway

16. Augļu vāzīte
Efektīgi izskatīsies, ja caurspīdīgā karafē vai krūkā ieliksi augļus vai ogas un aizvākosi to. Šāda augļu vāze ievērojami atsvaidzinās tavu interjeru, bet gada aukstajos mēnešos atgādinās par vasaru.

Foto: womanway

17. Foto rāmīši no burkas
Vecas burkas var viegli pārveidot par radošiem foto rāmīšiem. Tāpat var izmantot dažādas tasītes, bļodiņas un glāzes, bet galvenais, lai tās būtu no caurspīdīga stikla.

Foto: womanway

18. Istabas rotājums ar eglīšu mantiņām
No lielas pudeles vai jebkura cita trauka tu vari izveidot neparastu rotājumu, ievietojot tajā vecas eglīšu mantiņas. Tās var piepildīt ar daudzkrāsainiem šķidrumiem, bet trauku izrotāt ar lenti.

19. Daudzkrāsaini pudeļu dibeni griestu vai sienas rotāšanai
No sasistu pudeļu un burku pamatnēm var izgreznot griestus vai sienas. Izgatavo no tiem sofītus, kas radīs romantiku un svētku atmosfēru, kad ir izslēgta gaisma.

Foto: womanway

20. Jaukas mušmirītes no vecām bļodām
Bet savu dārzu tu vari atsvaidzināt ar šādām amizantām mušmirītēm. Tam būs vajadzīgas sarkanas alumīnija bļodiņas ar punktiņiem, kādas, visticamāk, ir daudzās mājās. Sēņu kātiņi var būt no koka vai no dzelzs – uzmauciet uz tām bļodiņas cepurītes un sēnes gatavas!

Foto: womanway

Un visbeidzot – vēl vairākas idejas, kā var piešķirt veciem traukiem otro dzīvi.

Avots: “WomanWay”

LA.lv