Dārzs, Telpaugi

Oleandrs – krāšņs augs, taču indīgs. Kā pareizi saglabāt līdz pavasarim?

Foto - Sandra Ruska

Kā sauc šo augu, kas ilgi zied rozā krāsas ziediem? Tiem ir viegla, salkana smarža. Ja pieskaras lapām, tās var izraisīt alerģiju. Krūmu audzes bieži sastopamas Portugālē.  JANĪNA RĪGĀ

Visticamāk, tas ir oleandrs (Nerium oleander) – Vidusjūras apgabala augs. Tur tas aug upju ielejās kā mūžzaļš krūms vai neliels koks, kas var sasniegt pat 4–6 m augstumu. Skaisti zied no maija līdz pat septembra beigām, oktobrim, kad dienas kļūst īsākas un vairs nepietiek gaismas. Telpās visbiežāk audzē oleandrus ar pildītiem, rožainiem ziediem, kas atgādina mazas rozītes. Augs ir indīgs, tāpēc to nevajadzētu audzēt telpās, kur uzturas mazi bērni vai dzīvnieki.

Vasarā oleandrus ieteicams turēt ārā, pat ļoti saulainā vietā. Tie līdz oktobrim var palikt arī uz saules apspīdētas lodžijas. Ziemā oleandri vislabāk jūtas vēsā, gaišā telpā, kur temperatūra tuvojas nullei. Sausa un silta telpa (+20 °C) ziemā traucē atpūsties un saīsina mūžu.

Lai oleandrs neizaugtu pārāk liels, krūmu ieteicams palaikam stipri saīsināt. Vislabāk to darīt agri pavasarī, lai dzinumus varētu izmantot spraudeņiem. Mēslo ar telpaugiem paredzēto universālo mēslojumu.

Pievienot komentāru