Praktiski
Mājas mīluļi

Noskaidrots, ko suņi domā par saviem saimniekiem0

Foto-Shutterstock

Daudzi suņu saimnieki visā pasaulē ļoti labprāt vēlētos uzzināt, ko patiesībā sajūt un domā viņu četrkājainie mīluļi. Zinātnieki pauž, ka faktiski piepildījies šis suņu mīļotāju sapnis – eksperimentā, kurā notika suņa smadzeņu skenēšana, apliecinājies, ka tādējādi ir iespējams patiešām uzzināt to, ko mājdzīvnieki domā par saviem saimniekiem.

Pētnieki uzskata, ka magnētiskās rezonanses tomogrāfija ļauj laikā, kad suns kontaktējas ar savu saimnieku, izpētīt dzīvnieka smadzenes un pavērt jaunas durvis tā rīcības pilnvērtīgākai izpratnei.

Jaunāko pētījumu rezultāti liecina, ka suņi ļoti vērīgi ieklausās cilvēka signālos un tie izraisa vistiešāko iedarbību uz apbalvojuma sistēmu dzīvnieku smadzenēs. Pagaidām gan paliek neskaidrs, tieši kādas emocijas suņi izjūt un vai tie vispār saprot to, ko cilvēks tiem saka, un arīdzan tas, cik lielā mērā suns ir laimīgs vai skumjš. Bet šis risinājums jau esot tuvu. Pētnieki apgalvo, ka suņa smadzenes esot kaut kas ļoti īpašs, tieši tāpat kā analogais cilvēku orgāns.

Pilnībā iespējams, ka arī suņi bijuši pakļauti cilvēka evolūcijai. Cilvēki, kuri uzņēma suņus savas mājās, iespējams, piešķīra tiem noteiktas priekšrocības attiecībā pret citiem dzīvniekiem. Katrā ziņā cilvēki suņiem izdarījuši ļoti daudz un otrādi – arī suņi daudz paveikuši cilvēka evolūcijas interesēs.

Saistītie raksti
LA.lv