Praktiski
Dārzs

Norok tulpju un narcišu sīpolus, vēl stāda kartupeļus. Kas darāms dārzā 10. – 17.jūnijā0

Foto: Fotolia

10.jūnijs. Augļu diena

Stāda patstāvīgā vietā gurķu, ķirbju, kabaču un tomātu stādus. Rudens ražai sēj zirņus un sviesta pupiņas. Siltumnīcās veic nepieciešamos kopšanas un veidošanas darbus gurķiem un tomātiem. Veido vainagus jauniem augļukokiem. Lasa agrās zemenes un novāc rabarberus.

11.–13.jūnijs. Sakņu dienas

Sēj burkānus, bietes, kāļus, rāceņus, turnepšus un redīsus rudens ražai. Vēl var paspēt iestādīt kartupeļus, ja tas kaut kādu iemeslu dēļ nav izdarīts. Sēj zālienu. Stāda kokus un krūmus no konteineriem, ja vien ir iespēja tos aplaistīt. Pavairo augus ar spraudeņiem.

14.jūnijs. Ziedu diena

Sēj un stāda vasaras puķes. Norok tulpju un narcišu sīpolus. Narcises var pārstādīt arī no dobes dobē. Gan ziemcietēm, gan vasaras puķēm nogriež vecos ziedus un sēklaizmetņus. Pavairo ziedošus augus ar spraudeņiem. Vāc ārstniecības augus, griež zarus pirtsslotām. Pļauj zālienus un apgriež dzīvžogus. Nātru un tauksakņu lakstus aplej ar ūdeni, lai gatavotu raudzējumus augu mēslošanai.

15.–17.jūnijs. Lapu dienas

Laista augus. Sēj skābenes, salātus, dilles, rukolu, spinātus un citus garšaugus. Stāda kāpostus un sēklām izaudzētus rabarberu dēstus. Dala un pārstāda maurlokus, ja nepieciešams. Apgriež skābenes un jau minētos maurlokus, lai tie no jauna ataugtu. Sēj zālienus un zaļmēslojuma augus. Appļauj jaunus zālienus un apgriež skrajus dzīvžogus. Mēslo augus.

LA.lv