Praktiski
Mājas

Noderīgas idejas mazas viesistabas iekārtošanai0

Foto: Fotolia

Mazas telpas funkcionāla iekārtošana nekad nav vienkārša, jo ierobežotais kvadrātmetru skaits liek ļoti rūpīgi pārdomāt gan mēbeļu izvietojumu, gan vietu dažādu saimniecībā noderīgu lietu glabāšanai. Lūk, daži padomi šādu telpu iekārtošanā.

1. Kafijas galdiņam ir nozīme
Nelielās telpās viesistabai jābūt multifunkcionālai, jo nelielā dzīvoklī noteikti nebūs iespēju ierīkot atsevišķu ēdamistabu, galdiņam viesistabā būs jāpilda vairākas funkcijas, tādēļ ieteicams to izvēlēties piemērotā augstumā, lai pie tā, sēžot uz dīvāna, varētu ērti ēst gan pusdienas, gan vakariņas. Stūra dīvāns var būt lieliska izvēle gan vietas ekonomēšanai, gan vieta, kur pie veiksmīgi izvēlēta un skaisti klāta kafijas galdiņa risināt saviesīgas sarunas.

2. Pamats ir svarīgs
Lai funkcionāli iekārtotu telpu, ir ļoti jāpārdomā katras mēbeles izvietojums. Mazā viesistabā iederēsies vertikāli sienas plaukti, kur varēsiet glabāt dažādas ikdienā noderīgas lietas.
Svarīgi izvēlēties spilgtu un vienkrāsainu sienu krāsojumu, lai telpa liktos plašāka. Arī spoguļi palīdzēs radīt plašuma ilūziju telpā. Mazai viesistabai būs piemērotas vienkrāsainas mēbeles. Lieliski iederēsies dažādi stilīgi grozi, ļaujot veidot atvērtu plānojumu un vienlaikus sakārtot mantas.

3. Visam pietiek vietas
Rūpīgi pārdomājiet dīvānu un sekcijas vai plauktu izvietojumu viesistabā. Var izvietot divus dīvānus un divus plauktus, tādējādi radot acīm tīkamu plašuma izjūtu.

4. Multifunkcionālas mēbeles vienmēr noderēs
Ja vien iespējams, iegādājoties mēbeles, padomājiet par to daudzfuncionalitāti. Ja jums ir pufs vai taburete, izmantojiet tos ne tikai kā dekoratīvus elementus, bet kā papildu sēdvietu viesiem. Iespējams, tos ikdienā var paslēpt zem kafijas galdiņa.
Gaismas avotus piestipriniet pie sienas, lai lampas neaizņemtu vietu uz grīdas.
Tāpat pārdomājiet, kādā tonī būs pāreja starp griestiem un sienām. Izvēloties pareizo toni, var optiski paplašināt telpas augstumu. Tāpat būtiska it žalūziju izvēle – vertikālās žalūzijas radīs augstākas telpas iespaidu.

LA.lv