Praktiski
Rokdarbi

No veca – jauns. Pāršujam apģērba gabalu mazulim0

Foto – Shutterstock

Lai uzšūtu jaunas bikses, par pamatu jāņem tās, no kurām bērns izaudzis vai novalkājis, jo tad var redzēt, kurās vietās apģērba gabalu vajadzēs platāku vai garāku. Izārdītās bikses izmanto piegrieztnes zīmēšanai. Parasti jauno apģērba gabalu vajag izmēru lielāku, tātad bikšu staras būs garākas, platākas un abās puses jāpieskaita pāris centimetru un vēl centimetrs vīļu tiesai.

Materiāli

Pāršujamie džinsi, bikšu gumija, poliestera diegi (80. numura diegs – sadiegšanai, 120. izmēra – vīļu nošūšanai, 30. vai 40. izmēra – dekoratīvajām nošuvēm), šķēres, adata, krītiņš, mērlente, lineāls, papīrs piegrieztnēm, šujmašīna.

Darba gaita

1. Uz galda izklāj džinsus un pārgriež staras. (Ja svarīgs ir katrs auduma centimetrs, staras izārda, nevis pārgriež.)

2. Piegrieztnes liek uz izārdīto bikšu starām. Lai jaunajam apģērba gabalam audums abu staru priekšpusē un mugurpusē neatšķirtos, abas priekšpuses piegriež no veco bikšu priekšpuses, bet mugurpusi – no veco bikšu mugurpuses, jo mēdz būt džinsi, kuru priekšdaļa, piemēram, ir balināta.

3. Ja ir pieredze, var nevilkt ar krītiņu gar piegrieztnes kontūru, bet uzreiz griezt ar šķērēm.

4. Izgrieztās detaļas sadiedz.

5. Ar krītiņu iezīmē, kur atradīsies džinsu dekoratīvās detaļas – kabatas un papildu uzšuves ceļgalos.

6. No atlikušajiem džinsu fragmentiem jāsašuj josta. No viena gabala to neizdosies piegriezt, tāpēc izdomā, kā rīkoties, un ar krītu velk līnijas, lai būtu nepieciešamā detaļa.

7. Piegriež audumu bikšu jostai.

8. Ar šujmašīnu sašuj bikšu vīles un ar overloku apmetina, lai neirst. Piešuj jostu.

9. No pieaugušā džinsiem noārda kabatas. Piegriež mazākas un piediedz.

10. Iever jostā gumiju un ķeras pie dekoratīvo vīļu nošūšanas.

4 idejas, kā pārveidot bērna apģērbu

1. No mammas virsjakas oderes var uzšūt bērnam vestīti.

2. Ja atvase pastiepusies garumā, bet platumā ne, iecienītā apģērba stāva daļu un piedurknes var pagarināt, iešujot trikotāžas auduma ielaidumus.

Saistītie raksti

3. Plānus džinsus, ko valkājis pieaugušais, var pāršūt par īsstaru biksītēm mazajam. Jostas daļā ievelk gumiju, jo tas ir vieglāk, nekā aizdarei iešūt rāvējslēdzēju. Jostas daļā ievilktā gumija arī nespiedīs vēderu, tā ir komfortabla aizdare.

4. Šīs bikses tapušas no pieaugušā džinsu krekla. No priekšpuses un mugurpuses piegrieztas staras, bet no piedurknēm – kabatas. Lai vārīgā vieta – ceļi – tik ātri neizdiltu, tiem uzšūts dekoratīvs ielāps. Savukārt, lai mazulis tumšajā diennakts laikā būtu pamanāms autobraucējiem, uz staru galiem uzšūts atstarojošs audums.

LA.lv