Praktiski
Rokdarbi

No veca jauns jeb Kā izmantot veco gultas veļu un zeķes?0

Publicitātes foto

Mēs dzīvojam pārpilnības laikmetā, kad veikalā var nopirkt visu, ko sirds kāro. Sen aizmirsti laiki ar garajām rindām un deficīta precēm. Tomēr laiku pa laikam nepamet sajūta, ka pašdarinātām lietām piemīt īpašs mājīgums un sirsnība. Tāpēc šad un tad tā vietā, lai nevajadzīgo un novalkāto izsviestu ārā, piešķirsim tam otro elpu, bet savām mājām – omulību.

Šoreiz par nolietotu gultas veļu un zeķēm. Nepārprotiet, tas nav aicinājums krāt, lāpīt un piebāzt atvilktnes ar nevajadzīgām drēbēm! Nē, tikai tad, kad veicam revīziju, katrai gadās ilgāk paturēt rokās kādu mīļu auduma gabalu, kas vienmēr priecējis ar rakstu, faktūru vai krāsu. Lūk, šis tad arī ir izejmateriāls idejām, ko piedāvājam īstenot.

NO VECAS GULTAS VEĻAS
Stepēta sega pečvorka stilā
Lai izveidotu šādu segu, nepieciešami dažādi, toņos saskaņoti, četrstūrveida auduma gabaliņi, ko sašuj kopā pa divi, bet pa vidu ieklāj vati. Kad sašūts pietiekams daudzums krāsaino auduma gabaliņu, tos sašuj kopā, veidojot segu vai gultas pārklāju. Tas, cik dekoratīva būs sega, atkarīgs no izmantoto audumu daudzveidības un šuvējas gaumes.

Dīvāna spilventiņu dekors
Jebkuru necilu spilventiņu var padarīt daudz dekoratīvāku un interesantāku, izveidojot tam uzšūtu dekoru. Šim nolūkam arī lieti noder veci palagi vai spilvendrānas. Kādu dekoru veidot, tas paliek katras saimnieces pašas ziņā. Tie var būt gan lieli ziedi, gan sīkas puķītes, ģeometriski raksti, kukaiņu vai dzīvnieku figūras utt.

Bērnu telts
Telts, ko darinājuši vecāki, iepriecinās jebkuru bērnu. Jāpastrādā būs gan tētim, gan mammai, bet rezultāts ir tā vērts! Bērnu teltij lieliski derēs kā koši audumi ar liela izmēra rakstiem, tā vienkrāsaina vai puķaina gultas veļa. Telti lieliski papildinās lampiņu vai karodziņu virtenes.

Paklājiņš priekšnamam vai guļamistabai
Šādu pītu paklājiņu nav nemaz tik grūti izveidot. Būs nepieciešami vairāki krāsaini palagi, pamatne no izturīgāka auduma un šujmašīna. Palagus sagriež šaurās strēmelēs, sapin šaurās bizītēs, ko piešuj citu pie citas. Pēc tam visu piešuj pie izvēlētās pamatnes, un paklājiņš gatavs!

NO ZEĶĒM
Šķiet, ka no vecām zeķēm nekas prātīgs nevar iznākt. Tomēr tā nav! Lūk, daži piemēri, kā no zeķēm izveidoti gan lampu abažūri, gan futrāļi brillēm, tālrunim vai pultij. Turklāt bez jebkādām īpašām pūlēm!
Košas zeķītes noderēs arī, lai uzšūtu jaukas rotaļlietas bērniem. Te gan vajadzēs lielāku pacietību un šūšanas prasmi, bet tas, kā paša vecās un košās zeķītes atdzīvosies mammas uzšūtajā tārpiņā vai lācītī, būs dubultprieks mazulim.
Arī saimniecības lietās var noderēt kāda lielāka zeķe vai rakstaini pārīši. Jauni uzvalciņi puķu podiem priecēs visus mājiniekus, bet frotē zeķe slotas uzlikai nav nemaz sliktāka par oriģinālo.

LA.lv