Kopšana, Mājas

Kāpēc no tirgus pazūd jaudīgi putekļu sūcēji

Foto - Shutterstock
PADOMS

Praksē var novērot, ka, ne tik spriganam vecākas paaudzes putekļu sūcējam uzliekot jaunos uzgaļus ar uzlabotu aerodinamiku, sūkšanas efektivitāte ievērojami palielinās.

Parasti mājsaimniecībā izmantoju putekļu sūcēju, kam jauda ir 1500–1600 W. Veikalā man teica, ka no septembra pārdošanā būs tikai 900 W un mazāk jaudīgas ierīces. Varbūt pilsētas dzīvoklim tāda der, bet lauku mājās ir par vāju. Kāpēc tiek ieviestas pārmaiņas putekļu sūcēju tirdzniecībā? VILNIS GAILĪTIS MEŽOTNES NOVADĀ

Vai jaunā Eiropas direktīva par putekļu sūcēju jaudas ierobežojumiem attieksies arī uz mājā iebūvētajiem putekļu sūcējiem? Ja jauda būs ap 900 vatu, nezin kāda būs sūkšanas kvalitāte. AIVARS R.

Šogad septembrī stāsies spēkā Eiropas Komisijas (EK) nosacījums, ka no jauna saražotajiem putekļu sūcējiem drīkst būt 900 W jauda. Tas tiek darīts enerģijas taupīšanas nolūkā. Šādas pārmaiņas uztrauc daudzus pircējus, jo līdz šim patērētāji Eiropā izvēlējās putekļu sūcējus aptuveni ar 1800 W jaudu. Visu putekļu sūcēju marķējumā jānorāda kvalitātes un enerģijas klase, lai tos varētu savstarpēji salīdzināt. Jāpiebilst, ka robotizētos putekļu sūcējus, grīdvirsmu spodrinātājus un stacionārās iebūvējamās ierīces, kas vairāk izplatītas Amerikā, šī EK regula par jaudas ierobežošanu neskars. Ierobežojums attieksies uz sausās uzkopšanas putekļu sūcējiem, kas darbināmi no elektrotīkla, kā arī tiem, kuri filtrācijai izmanto ūdeni.

Jaudīgs ne vienmēr ir efektīvs

Uzņēmuma “Karcher” mājas un dārza produktu grupas vadītājs Baltijas valstīs Pēteris Lācis atzīst: – Norādītie vati uz elektroierīcēm reālajā dzīvē ir tikai cipars, kas rāda, cik ātri griežas skaitītājs. Tam ir tikai nosacīta saistība ar to, kā strādā konkrētā elektroierīce.

Šos 1–1,5 kW jaudas pārvērst kvalitatīvā putekļu un gružu savākšanā nav nemaz tik vienkārši. Savulaik uz ierīces redzamais uzraksts jaudīgs 2 kW putekļu sūcējs bija mārketinga triks. Daudz svarīgāka par jaudu ir sūkšanas efektivitāte. Jauda ir tikai mērvienība, cik daudz spēka (vai elektrības) tiks patērēts uzkopjot.

2 Komentāri

  1. Pļin! Atkal kāds lobijs eiropas ierēdņīem-krēslāpirdējiem ieskaidrojis ka vajag taupīt enerģiju un viss tikai patērētāju labā. 99% ka tie ir robotu ražotāji. Kad beidzot pienāks laiks kad tiem eiropajoļiem kāds iestāstīs, ka lai pārvietotu viņu izļuējušās miesas, ekoloģijas un ekonomijas labā nedrīkstēs izmantot auto ar dzinēja tilpumu, kas lielāks 500 kubcentimetriem. Tas ir pilnīgi pietiekami un nevajag ne 2L, ne 3l meršus, bembjus un folksvāģus.

Pievienot komentāru