Praktiski
Rokdarbi

No sapīta auduma darināts vainadziņš – gan skaisti, gan arī silti 0

Foto-ZZ_Fashion

Kad ziedošā vasara ir beigusies un arī rudens pamājis sveikas, vainags kā savdabīga galvas rota turpina priecēt pašu nēsātāju un citus. Turklāt tas silda galvu.

– No sapīta auduma veidotās galvas rotas vizuāli atgādina biezas matu pīnes, un tas ir mans seno sievu galvas rotu modernizēts traktējums, – stāsta dizainere un zīmola “ZZ_Fashion” īpašniece Zane Zaharova. Ja ir uzņēmība un šūšanas iemaņas, oriģinālu vainadziņu var izgatavot katra pati. Ierosmei Zanes izgatavotos vainadziņus var aplūkot Facebook “ZZ_Fashion” lapā.

Vainadziņam ieteicams izvēlēties dabiskus un ādai patīkamus materiālus. Zane “Zeltenes” sērijas galvas rotas gatavo no kokvilnas un lina. Nedaudz izmanto arī viskozes audumu, kas ir mākslīgs materiāls, bet ar labām īpašībām – tas elpo un atvēsina. Viņa neiesaka izvēlēties sintētiskus materiālus, taču, ja āda nav alerģiska, teorētiski var izgatavot arī no poliestera vai cita sintētiska auduma.

Vajadzēs apmēram 20–40 cm auduma (no 120–150 cm plata auduma baķa). Daudzums atkarīgs no tā, cik apjomīgu vainadziņu vēlas. Šaurākam pietiks pat ar 20 cm, bet izteik­smīgākam nepieciešams vairāk. Auduma gabals jāsagriež trīs vienāda platuma strēmelēs. To garums atkarīgs no galvas apkārtmēra, bet jāgriež krietni garākas, jo, pinot vainagu, pīnes saīsināsies. Ja auduma sastāvā ir elastāns, tas pastiepsies.

– Katrs audums reaģē citādi, tāpēc der izgatavot paraugu, kaut vai nelielu vainadziņa daļu, lai saprastu, vai iecerētie izmēri apmierina un veidojas glīts pinums, – iesaka Zane.

Sagatavotās auduma strēmeles liek ar labajām pusēm kopā, sašuj un izvērš, lai vīle paliktu iekšpusē. Auduma tuneļus var piepildīt ar mīkstu materiālu, piemēram, sintaponu vai kokvilnas vati. Rudens pusē var noderēt arī vilna. Pildījumā var ielikt kādu smalku, smaržīgu ziediņu, piemēram, lavandu. Jādarbojas lēni un uzmanīgi, lai pildījums visā garumā būtu vienmērīgs, jo no tā atkarīgs pinuma akurātums.

Kad visas sagataves piepildītas, no tām pin bizi. Vainadziņa formu veido, savienojot bizes beigu un sākuma galu un sašujot kopā ar smalkiem dūrieniem. Savienojuma vietā var iestrādāt dekoratīvu lenti vai izmantot kādu citu aizdares veidu, lai izskatītos glīti. Tālāk dekorē pēc savām vēlmēm ar krāsainu lenti, kādu ziedu, rudenī – ar košu kļavas lapu, kastani vai lillā asteri.

Jaunums Zanes kolekcijā ir ekskluzīvi vainadziņi no mežģīņu auduma. Tie ir īpaši smalki, un baltie var būt skaists aksesuārs līgavai.

! Auduma vainadziņu var droši mazgāt veļas mašīnā.

Galerijas nosaukums
LA.lv
AG
Aija Geida
Praktiski
Karamelizēti āboli. Bērniem ļoti garšos!
18 stundas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Ķirbju salāti ar papriku. Nevajag sterilizēt!
19 stundas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Lai vēlziedes parādītu sevi visā krāšņumā. Kad tās ir jāpārstāda un kā jākopj?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
10 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
8 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
8 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
9 stundas