Praktiski
Mājas

No krāsniņas, stikla durvīm saunai un bērnistabas iekārtas līdz lapenēm un āra pirtīm. Kas jauns izstādē “Māja, dzīvoklis 2017” 0

Foto-Rebeka Rogale un Elfi kolekcijas materiāli

Šoreiz ikgadējā rudens mājas izstāde Ķīpsalā bija visai raiba un skaļa. Gandrīz kā tirgū. Un te tiešām var atrast visu kaut ko. Nekustamo īpašumu kompāniju piedāvājumus apslāpē skaļi akustisko iekārtu demonstrējumi, līdzās jumtu segumiem aktīvi rosās pannu un virtuves piederumu tirgotāji, kamīnu, glauno virtuvju un dekoratīvo akmens virsmu valdzinājums mijas ar mūzikas salona prezentēto klavieru skanējumu, bet kaut kur pa vidu vēl atrodami grīdas segumi, kāpnes, vilnas izstrādājumi un ventilācijas iekārtas…

Kas jauns?
Raibajā un skaļajā atmosfērā nav viegli orientēties, jo ekspozīcijā izpaliek jebkāds nojaušams dalījums pa produktu grupām. Tāpēc nolemju ļauties pirmajiem iespaidiem – apstāties tur, kur uzmanību piesaista kaut kas jauns, vēl neredzēts vai interesants.
Vispirms apstājos pie kompānijas “Elfa”, kas agrāk piedāvāja zviedru kvalitātes iebūvējamo skapju risinājumus un furnitūru, bet tagad – iebūvētās mēbeles dažādām telpām. Šeit interesants šķiet agrāk neredzēts plauktu sistēmu risinājums bērnistabai. Turklāt uzzinu, ka “Elfas” izstrādājumi nodrošina ekoloģisku vidi telpā, dabīgā koka elementiem ir arī noapaļoti stūri, kas pasargā bērnu no traumām.

Dodos tālāk, un nākas secināt, ka ļoti aktīvi izstādē ir dažādi kamīnu un krāsniņu tirgotāji. Īpašus jaunumus nepamanu, bet piedāvājums ir gana plašs un interesants visiem, kas vēlas savā mājoklī radīt papildu omulību un siltumu.

Labu laiciņu pavadu, pētot daudzveidīgās dušas kabīņu un saunu stikla sienas stiklaserviss stendā. Iepatīkas ideja par dušas stikla durvīm ar dažādu zīmējumu uz tām.
Apskatu arī koka durvju, kāpņu un grīdu ražotāju un tirgotāju piedāvājumu, bet nekā jauna vai interesanta šoreiz nepamanu.
Vēl gar acīm pazib jauna putekļusūcēja prezentācija, dažādi ūdens filtri un ventilācijas iekārtas privātmāju klimata uzlabošanai. Pa starpām ievēroju, ka dekoratīvās akmens virsmas tagad var būt arī neierastu toņu salikumos un arī dažādas apdares plātnes un flīzes var komplektēt pēc sirds patikas. Tas šķiet ļoti interesanti, bet, ak vai – uzraksts “ekskluzīvi risinājumi” manu aizrautību krietni vien noslāpē. Turklāt kāds interesents jau aktīvi cenšas no izstādītajiem materiāliem sakomplektēt savu kompozīciju – tāpēc vienīgais konsultants, kas tobrīd ir pie stenda, ir pārāk aizņemts un manu jautājumu par aptuvenām izmaksām nevar nokomentēt. Nu nesaskumstu – tāpat jau skaidrs: ekskluzīvs ir ekskluzīvs!

Iespaidu un burzmas nogurdināta pamazām virzos uz izeju, jo atceros, ka arī ārpusē pie halles bija gana plaša un interesanta ekspozīcija, ko vēl gribu apskatīt.

Nezinu, vai pie vainas spirgtais rudens gaiss, mazāka cilvēku plūsma, bet laukā izstādītās kaimiņu – lietuviešu dažādās pirtiņu un lapeņu variācijas iepriecina. Nav vairs standarta četrkantīgi namiņi vai mucas. Te ir gan vagoniņa tipa pirts (tikai no koka – gluži omulīga), gan pirts ar divpakāpju jumtiņu (nedaudz atgādina ķīniešu namiņu) un stiklotu terasi, gan dažādas lapenes – slēgtas vai atvērtas. Dažs modelis šķiet itin gaumīgs. Tikai atkal bēda – mājiņu durtiņas atvērtas, bukleti izlikti, bet nav neviena, kam pajautāt par izmaksām.

Tā nu dodos mājup – ar dažām jaunām idejām un atziņu, ka tomēr biju izstādē, nevis tirgū. Jo tirgū visam ir noteikta cena, bet šeit, galvenais, ieinteresēt par preci, bet uzzināt izmaksas – to var paspēt arī pēc tam.

Galerijas nosaukums
LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Teļa gaļas rulete ar dārzeņiem
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Gruboto ar bietēm un kazas sieru
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Svētku burkānkūka ar dzērvenēm
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 3
9 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
10 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
8 stundas