Ģimene, Manas tiesības

No ģimenes tiek izņemts bērns, vecāki pretojas. Vai policija drīkst pielietot ieroci?

Foto-Antonioguillem/Fotolia

Vai policija var pielietot ieroci, ja notiek bērna izņemšana no ģimenes un vecāki pretojas? Varbūt ir citi, saudzējošāki līdzekļi, jo var taču ciest arī citi cilvēki? Kas notiks, ja nejauši kāds tiks savainots? DAINA VALKĀ

Administratīvā procesa likums atļauj iestādei, kas izpilda administratīvo lēmumu, piemērot tā dēvēto tiešo spēku. Tā var rīkoties, ja administratīvais akts uzliek personai pienākumu izpildīt noteiktu darbību vai atturēties no tādas un viņa šo pienākumu nepilda. Tiešā spēka pielietošana ir fiziskā spēka, speciālu līdzekļu (rokudzelžu, dienesta suņu u.c.) vai ieroču (arī šaujamieroču) izmantošana. Taču no šiem veidiem jāizvēlas visefektīvākā iespēja, kas potenciāli vismazāk apdraud citu privātpersonu un sabiedrības intereses un vienlaikus vismazāk aizskar tās personas intereses, pret kuru tiešo spēku pielieto.

Izpildiestāde to var darīt pati vai uzdot kādai citai institūcijai vai policijai. Iespējamie zaudējumi, kas var rasties personai, pret kuru tiešo spēku pielieto, kā arī citai privātpersonai, nedrīkst būt acīmredzami nesamērīgi ar sabiedrības ieguvumu no administratīvā akta piespiedu izpildes.

!!! Tiešā spēka pielietošana, kas apdraud tās personas dzīvību, pret kuru piespiedu izpilde vērsta, ir pieļaujama vienīgi nolūkā glābt citas personas dzīvību. Ja administratīvā akta piespiedu izpildes gaitā cieš cita privātpersona, nevis tā, pret kuru vērsta piespiedu izpilde, šai personai ir tiesības uz atlīdzinājumu neatkarīgi no tā, vai piespiedu izpilde bijusi tiesiska vai prettiesiska.

8 Komentāri

  1. Tieši tā! Bāriņtiesas un valsts vara par daudz iejaucas ģimenes iekšējās lietās. Nekur un nekad bērnam nebūs labāk kā ģimenē!! Protams – var būt individuāls gadījums, bet pie mums šo gadījumu pārāk daudz, ar graujošām sekām bērniem, jo cīnās lielie – varas iestādes ar ģimeni, kura- kuru. Tas ir noziegums! Arī izdomātais pilnvaru likums (Bāriņtiesu izgudrojums) no 1. septembra ir nepareizs!! Tas neļauj ģimenes locekļiem palīdzēt vienam otram, bet atkal, par LIELU NAUDU, IEDZĪVOJAS VALSTS IESTĀŽU IERĒDŅI. Vecvecāki ved bērnu gan pie ārstiem, gan uz pulciņiem, gan mūzikas, mākslas skolām utt. Gala rezultātā brīnāmies, ka nedzimst bērni. Noteikumi tik drastiski vecākiem jābūt darbā, jābūt bērna nodarbībās, jābūt mājas nodrošinātiem.

 1. 1925. gadā iedibināto Starptautisko bērnu dienu mums nozaga
  1990. gadā, kad stājās spēkā Bērnu tiesību konvencija.
  Tad pasaules sabiedrībā ienāca pašā savā būtībā noziedzīga prakse –
  ierēdņu noteikto “bērna labāko interešu” vārdā
  bērnu piespiedu šķiršana no vecākiem.

  Visā pasaulē jau ir miljoniem bērnu, kas bez nopietniem
  pamatojumiem ir tikuši šķirti no saviem vecākiem, vecvecākiem un ģimenēm.

  Daudzas publikācijas, pētījumi un traģiskie vecāku stāsti
  detalizēti rāda drausmīgās sekas, kas rodas, bērnus šķirot
  no vecākiem. Garīgās un psiholoģiskās traumas, kas ar to
  tiek nodarītas bērniem un vecākiem, mēdz būt neatgriezeniskas
  un ilgst gadiem ilgi vai pat mūža garumā

 2. Kamēr ierēdņi būs burta kalpi tikmēr būs cietušie. Cilvēciskie faktori tiek ignorēti un likuma vārdā tiek grautas cilvēku dzīves. Joprojām cilvēciskums un empātija ir ārkārtīgi reta parādība .. diemžēl

 3. Smieklīgi, kad kāds mūsdienās pasaka, ka tas nav normāli,kad valsts piespiež pieskatīt bērnus.
  Ak, jūs nabagi tādi.
  Bērnus sataisat,bet uz visu dienu izlaižat mājas priekšā.
  Pat pēc jēra jāpieskaita,bet divgadīgs bērns, viens, neēdīs, smilšu kastē.
  Tas normāli?!

 4. Nekad neaizmirsisu-to stastija audzumamma,kura panema radu puisiti.Ista mamma turpat pagasta dzivoja un kad puisitis gribeja,vinu pie mammas aizveda paciemoties.Puisits tika atnemts no mammas tapec ka vina dzera,veda majas viriesus vai pati kur dienam aizvazajas.Puisitim~4-5 gadi.Audzumamma deva vinam naudinu kaarumiem,un vins peerk,bet need,noglabaa.Man tagad pat asaras birst to rakstot-izraadaa kaarumus vins savai mamminai dzeeraajai taupa un nes.Beernins vienalga miilees savu mammiti,lai ari kada vina nebuutu.

Pievienot komentāru