Mājas mīluļi, Suņi

Neuzcep savu suni, brīdina dzīvnieku sargātāji

Kadri no video

Katru gadu daudzi suņi cieš un pat mirst, kad saimnieki viņus atstāj automašīnā – pat ja tas ir tikai uz “minūtīti”, lai ieskrietu veikalā. Organizācija PETA stāvvietā novietotas automašīnas sauc par “nāvīgu slazdu suņiem”.

“Dienā, kad temperatūra sasniedz 25 grādus pēc Celsija, tikai dažu minūšu laikā temperatūra mašīnā var sasniegt no 37 līdz 48 grādiem, un 32 grādus karstā dienā mašīnas salons var uzkarst līdz pat 71 grādam mazāk nekā 10 minūtēs.” Tas var novest pie smadzeņu bojājumiem vai nāves no piepeša karstuma dūriena tikai 15 minūšu laikā.

Atcerieties, ka suņiem papildu karstuma uzveikšana ir grūta, jo vienīgais veids, kā viņi var atdzesēt sevi, ir elsojot un svīstot caur ķepu spilventiņiem.

PETA arī brīdina par karstu ietvju bīstamību – ja tā ir pārāk karsta, lai tu to aiztiktu ar roku, tā būs pārāk karsta arī tavam četrkājainajam draugam. “Ja tu neliktu savu suni cepešpannā, lūdzu, neliec viņam arī staigāt pa karstu ietvi.”

Kāds ir parādījis, kas notiek ar olu, kas uz kādu brīdi karstā dienā ir atstāta slēgtā mašīnā. Olas eksperiments demonstrē, kāpēc suņu īpašniekiem nevajadzētu atstāt savus mīluļus mašīnā.

1 komentārs

Pievienot komentāru