Daiļdārzs, Dārzs

Neparasti podi krāšņām kompozīcijām. Kādas puķes tajos stādīt?

PukPods-19

Televīzijas raidījumā stāstīja par iekarināmiem podiem ar vairākām atverēm puķu stādīšanai. Gribu iegādāties vairākus, lai šogad dārzā netrūkst skaistuma. Kuras viengadīgās puķes tajos var stādīt? Cik maksā šādi podi? SILVIJA R.

Stādot ASV ražotajos Plantopia podos palielus augus, nav ilgi jāgaida, līdz puķes krāšņi uzzied un nosedz trauku malas (tradicionāli stāda 1–2 dēstus trauka virsējā daļā, taču šādi paiet gandrīz trīs mēneši, kamēr augi saaug un izveido krāšņu, skatāmu kompozīciju).

Stādīšana un kopšana

Vispirms podā ievieto laistāmo ierīci, lai tā neaizsegtu atveri un ķēdes iekarināmo vietu. Ar substrātu piepilda līdz sānu atveru apakšmalai. Augu ievieto poda sānu atverē un to aiztaisa ciet (iekšpusē ievieto paneli, atstājot dēsta zaļo masu ārpusē). Ar citām atverēm atkārto to pašu. Piepilda podu līdz malām ar substrātu. Sastāda augšējā daļā izvēlētos augus un kārtīgi aplaista. Iekarina podu izvēlētajā vietā – uz lodžijas vai balkona.

Substrātam vēlams izmantot bagātinātu kūdru, kurā iestrādāts ilgstošas iedarbības mēslojums granulu veidā, kas šķīst 2–3 mēnešus. Augšanas periodā (vasarā) augi ļoti aktīvi uzņem barības vielas, tāpēc paaugušās puķes līdztekus šim pamatmēslojumam noteikti vajag mēslot 2–3 reizes nedēļā ar 0,2–0,3% barības šķīdumu. Pirms mēslošanas substrātam jābūt mitram. Nedrīkst piebarot sausus augus – vispirms aplaista, pēc pāris stundām dod papildmēslojumu.

Saderība un kontrasti puķu kombinācijās

Puķu kompozīcija iekarināmajos traukos var būt gan vienkrāsaina, gan raiba, veidota no daudzām puķēm. Puķkope Anita Onkele neiesaka stādīt augus, kam regulāri jāizkniebj vai jānogriež vecie ziedi (sēklu veidošanās aizkavē nākamo ziedu attīstību, jo augs visus spēkus veltī sēklu nogatavināšanai). Labāk izmantot vasaras puķes, kas pašas nomet noziedējušos ziediņus un vienmēr izskatās sakoptas. Augu un šķirņu izvēle, protams, ir gaumes lieta.

• Nokarenās kamolbegonijas (Begonia x tuberhybrida) šķirne ‘Illumination Orange’ un vītolu skēvolas (Scaevola aemula) šķirne ‘Saphira’.

• Vītolu skēvolas šķirnes ‘Fandancer’ un ‘Abanico Pink’, nokarenās kamolbegonijas šķirne ‘Illumination Peaches’n Cream’ un kamolbegonijas šķirne ‘Beluga Orange’.

• Kamolbegonijas šķirne ‘Belina Apricot’, sudrabainās dihondras (Dichondra argentea) šķirne ‘Silver Falls’.

• Nokarenās pelargonijas (Pelargonium x peltatum) šķirne ‘Grandeur Ivy White’, nokarenās begonijas (Begonia x tuberhybrida) šķirnes ‘Illumination Apricot’ un ‘Illumination Salmon Pink’.

• Kamolbegonijas (Begonia x tuberhybrida) šķirne ‘Beluga Scarlet’, Jūrmalas lobulārijas (Lobularia maritima) šķirne ‘Lucia White’, vītolu skēvolas šķirne ‘Fandance’, vilnainās gnafālijas (Helichrysum petiolare) šķirne ‘Silver’.

• Sudrabainās dihondras šķirne ‘Silver Falls’, kamolbegonijas (Begonia x tuberhybrida) šķirnes ‘Rosana Champagner’, ‘Belina Orange’, asinszāļlapu hameices (Chamaesyce hypericifolia) šķirne ‘Silver Fog’.

Ieguvumi, pērkot Plantopia podus

• Podiem ir speciāla laistīšanas ierīce, kas ļauj augiem uzņemt ūdeni un barības vielas caur saknēm.

• Trauki ražoti no kvalitatīvas plastmasas, tāpēc ir īpaši izturīgi, var izmantot vairākus gadus pēc kārtas. Saulē neizbalo.

• Podi iekarināti metāla ķēdē.

• Sānu atverēs var stādīt gan mazus stādus, gan lielus, jau ziedošus augus.

• Podiem ir dažādi izmēri un atšķirīgs sānu atveru daudzums.

• Var izmantot kā iekarināmos traukus vai novietot uz speciāla statīva.

• Restotie sānu paneļi nodrošina vairāk skābekļa augu saknēm, ir labāka vēdināšana, bet līdz ar to substrāts ātrāk žūst, tātad bieži jālaista.

• Vasarā šie podi izskatās īpaši krāšņi.

• Piestiprinot pie ēkas podu puslodi, sienu nevar nosmērēt.

 

Pievienot komentāru